6 Polaków w II etapie konkursu Electrolux Design Lab

Do międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab wpłynęło w tym roku ponad 1700 prac z całego świata

6 Polaków w II etapie konkursu Electrolux Design Lab
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.04.2013 12:47

Na stronie konkursu pojawiło się 10. projektów z 29 krajów. Internauci mogą teraz głosować na swoje ulubione pomysły. Najlepsze projekty wybrane przez jury i internautów przejdą do kolejnego etapu. Główną nagrodą w konkursie jest 5000 euro oraz 6-miesięczny, płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux.

Wśród 170. zgłoszeń do konkursu z całego świata były aż 63 projekty z Polski. Jury wybrało 6, które znalazły się w II etapie razem z 99 innymi, których autorzy pochodzą m.in. z Brazylii, Korei, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, czy Wielkiej Brytanii.

Magdalena Brzozowska ukończyła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych Warszawie. Interesuje się szwedzkim wzornictwem. Jej pomysł to przenośny garnek ("Movepot"). Specjalnie zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którym gotowanie kojarzy się z dobrą zabawą i czasem mile spędzonym w gronie najbliższych. Z garnkiem "Movepot" można gotować poza kuchnią. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Sylwia Kołodko jest studentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej pomysł to mały, lekki, kompaktowy odkurzacz ("Stingrey"), który w znacznym stopniu ułatwia sprzątanie. Jest cienki, nie wydaje żadnych dźwięków i odkurzy każdy kąt. Dodatkową zaletą odkurzacza jest wbudowana lampa, której promieniowanie zabija bakterie. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Tomasz Siemek studiuje wzornictwo przemysłowe w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Jego pomysł to "O2-Sailor", czyli niezależny, miejski filtr powietrza. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Małgorzata Blachnicka studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Teraz przebywa na wymianie studenckiej w Graz. Na początku studiów interesowało ją projektowanie ubrań, następnie projektowanie mebli. Teraz najwięcej satysfakcji czerpie ze wzornictwa przemysłowego i transportowego. Jej pomysł to „panel okienny”. („Atem”), za pomocą którego z łatwością można wpuścić świeże powietrze do mieszkania. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Agata Hoffa jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym oraz komunikacji wizualnej. Jej pomysł to oddychające meble ("Beathing furniture"), które łączą środowisko zewnętrze z wnętrzem mieszkania, co zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Julia Owczarczak ukończyła licencjat na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To niepoprawna optymistka z niekonwencjonalnym podejściem do życia. Uwielbia górskie wspinaczki oraz taniec. Jej pomysł to pół-przezroczysta ścianka ("Coat Wall"), która oczyszcza powietrze z miejskich zanieczyszczeń i izoluje pomieszczenie. Inspiracją tego projektu było futro ssaków. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Tegoroczna edycja jest podzielona na 5 etapów, co pozwala skupiać się na kolejnych fazach udoskonalania projektu. Autorzy 10. wybranych prac będą teraz dopracowywać swój pomysł. Po czym zostanie on oceniony przez profesjonalistów z Electrolux. Najlepsze projekty wybrane przez jury i internautów przejdą do kolejnego etapu. Termin na złożenie poprawionych projektów mija w środę 1 maja b.r. Do III etapu przejdzie 50 projektów.

Główną nagrodą w konkursie jest półroczny, płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux oraz 500. euro. Jury przyzna tę nagrodę osobie, która stworzy najbardziej przełomowe i innowacyjne rozwiązanie do domu przyszłości. II miejsce to 3000 euro, a III - 2000 euro. Autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma 1000 euro.

Pięć etapów w konkursie:

  1. etap - zgłoszenie do konkursu (opis pomysłu i szkic) - 15.03.13 2. etap - rozwój pomysłu - termin nadsyłania prac upływa 1-go maja
  2. etap - wizualizacja pomysłu - maj
  3. etap - specyfikacja techniczna - czerwiec i lipiec
  4. etap - finał konkursu Electrolux Design Lab - październik
polacykonkursgadżety
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)