470 tys. zł. dla start-upów od rządowej agencji

470 tys. zł. dla start-upów od rządowej agencji

470 tys. zł. dla start-upów od rządowej agencji
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Bolesław Breczko
18.09.2017 15:21

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) prowadzi nabór do pilotażowego projektu „Wsparcie prawne dla start-upów”. Pula pieniędzy przewidziana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców to 470 tys. zł

Jak podała w komunikacie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości* inicjatywa jest skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata,* "którzy znajdują się na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej oraz posiadają dokument potwierdzający nawiązanie wstępnej relacji z inwestorem".

- Dwie trzecie start-upów finansuje się ze środków własnych. I to wystarcza na starcie, czy w początkowej fazie realizacji projektu, minimalizuje problemy w przypadku niepowodzenia. Ale przychodzi taki etap działalności młodych firm, kiedy rozwój innowacyjnego produktu czy usługi wymaga poszukania inwestora. Ważne, żeby relacje między inwestorem, a właścicielem pomysłu były partnerskie. Dlatego uruchomiliśmy usługę wsparcia prawnego dla start-upów na etapie podpisywania przez nich umowy inwestycyjnej - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes PARP Patrycja Klarecka.

PARP oferuje indywidualne doradztwo prawne wybranych kancelarii w zakresie analizy formalno-prawnej umowy inwestycyjnej i negocjacji jej warunków. Maksymalne wsparcie dla przedsiębiorstwa wynosi 10 tys. zł i jest finansowane z budżetu państwa.

Łączna pula środków przewidziana dla przedsiębiorców to 470 tys. zł. Wnioski można składać do czasu jej wyczerpania lub do ostatniego dnia naboru - 17 października br.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)