40% Brytyjczyków nie wie czym jest "przeglądarka internetowa"

40% Brytyjczyków nie wie czym jest "przeglądarka internetowa"

40% Brytyjczyków nie wie czym jest "przeglądarka internetowa"
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
28.04.2009 14:00, aktualizacja: 28.04.2009 14:31

Najnowsze wyniki grupy badawczej Virgin Media wykazały spore braki w elementarnej wiedzy teleinformatycznej wśród Brytyjczyków. Według badań aż 18% mieszkańców Wysp nie wie co oznacza sformułowanie "łącze szerokopasmowe" (ang. broadband). Dalsze wyniki są jeszcze ciekawsze.

Z badań Virgin Media wynika ponadto, że 40% Brytyjczyków nie wie co kryje się pod pojęciem "łącze ADSL". 45% ankietowanych Brytyjczyków odpowiedziało także, że nie ma pojęcia czym jest klucz sprzętowy (dongle). 7% stwierdziło zaś, że Blu-ray to termin odnoszący się do nowego typu połączenia internetowego.

Według danych dostarczonych przez ISP, aż 40. użytkowników sieci w Wielkiej Brytanii nie wie właściwie czym jest "przeglądarka internetowa". Niemal połowa nie ma również pojęcia jak sprawdza się przepustowość łącza.
"Wspaniale jest widzieć jak Brytyjczycy masowo zaczynają korzystać z sieci. Mimo to ich wiedza o internecie wciąż jest bardzo niewielka i wymaga pracy" - powiedział Jon James z Virgin Media.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wielka Brytania znalazła już pośrednie rozwiązanie tego problemu. Liczni ISP otwierają własne "Szkoły Łącza" (Broadband Schools), w których chętni będą mogli uczyć się o korzystaniu z sieci. Według obecnych planów tego typu oddziały mają powstać w Birmingham, Belfaście i Londynie. Firma badawcza Virgin Media jest co prawda dość sceptycznie nastawiona do projektu, jednak na plus wymienia fakt, że wreszcie powstanie miejsce publiczne, w którym odwiedzający będą mogli bez skrępowania zapytać o wszystkie problemy związane z internetem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)