3 kanały HD w Cyfrze+

3 kanały HD w Cyfrze+

21.06.2007 09:30, aktual.: 21.06.2007 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od lutego widzowie Cyfry+ będą mogli korzystać z 3 kanałów nadających materiał wideo w wysokiej rozdzielczości. Canal+ wprowadza kanały National Geographic Channel HD, Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD.

National Geographic Channel HD to kanał dokumentalny stworzony specjalnie na potrzeby polskich odbiorców. Ramówka, wszystkie programy, a także zwiastuny i grafiki National Georgaphic Channel HD będą nadawane w języku polskim i dostosowane do potrzeb polskiego widza, a playout ( czyli nadawanie sygnału ) realizowany będzie przez operatora Cyfry+. Kanał nadawany będzie codziennie od 8 rano, 18 godzin na dobę. National Geographic Channel już od ponad trzech lat kompletuje bibliotekę HD. Materiały realizowane w tej technologii stanowią 80% programów kupowanych lub produkowanych na potrzeby kanału. Pozostałe 20% produkcji rocznych to materiały archiwalne przekonwertowane do HD. Są to zarówno programy przyrodnicze, jak i popularno-naukowe, ekologiczne, przybliżające nowe technologie, historię czy badające tajemnice.

Drugim nowym kanałem będzie Canal+ Film HD. Mają się w nim znaleźć głośne produkcje z udziałem gwiazd, filmy i serie dokumentalne, a także emisje w ramach wydarzeń i wieczorów specjalnych. W najbliższym czasie Canal+ Film HD zaproponuje takie hity jak "16 przecznic", "Rozpustnik", "Wyznania gejszy", "Kumple na zabój".

Od 27 lipca w Canal+ Sport HD widzowie będą mogli oglądać rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej. W wysokiej rozdzielczości prezentowane będą wszystkie mecze na żywo realizowane przez stację. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie widzowie zobaczą w jakości HD blisko 100 spotkań. Nowy wóz transmisyjny HD będzie obsługiwał także część transmisji z zawodów żużlowych. Od sierpnia w technologii HD kontynuowane będą relacje z wybranych meczów lig zagranicznych. W nowym sezonie widzowie zobaczą w wysokiej rozdzielczości również część wydarzeń koszykarskiej ligi NBA i zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL.

Ceny

Od lipca Cyfra+ oferować będzie kanały HD w ramach dwóch opcji dodatkowych: Canal+ HD ( zawierającej Canal+ Sport HD i Canal+ Film HD ) w cenie 6 zł miesięcznie oraz National Geographic Channel HD w cenie 6 zł miesięcznie. Cyfra+ przedłużyła do końca lipca darmowy dostęp do oferty Canal+ HD dla aktualnych abonentów. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup Cyfry+ w HD w wakacje, opcja Canal+ HD dostępna będzie bezpłatnie do 3 miesięcy. Canal+ HD aktywować będą mogli abonenci pakietu Prestiżowego lub opcji zawierających Canal+, a National Geographic Channel HD - abonenci pakietów Prestiżowego, Komfortowego i Podstawowego. Aby uzyskać dostęp do opcji HD, niezbędne jest podpisanie aneksu do umowy. Abonenci, którzy odbierają już Canal+ Sport HD, automatycznie zyskują dostęp także do Canal+ Film HD.

Do odbioru programów w standardzie High Definition Cyfra+ oferuje dekoder Philips DSR 6201/91 w ofercie na własność ( 699 zł ) lub w dzierżawie ( z miesięcznym czynszem najmu 15 zł ). Kanały HD będą dostępne pod poniższymi pozycjami w dekoderach Cyfry+: Canal+ Film HD - pozycja 17, Canal+ Sport HD - pozycja 19, National Geographic Channel HD - pozycja 72.

W najbliższych miesiącach Cyfra+ zaoferuje abonentom usługi oparte na technologii PVR, a następnie VoD.

Standard nadawania

Na pytanie o to jaki standard nadawania wybierze Canal+ nie udało się uzyskać jasnej odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, że cały czas trwają testy i analizy jakości odbioru Cyfry+ HD w trybach 720p lub 1080i. Odpowiedni standard zostanie wybrany krótko przed rozpoczęciem emisji nowych kanałów HD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)