23 tysiące pozwanych za ściąganie filmu z Sieci

23 tysiące pozwanych za ściąganie filmu z Sieci

23 tysiące pozwanych za ściąganie filmu z Sieci
11.05.2011 15:31

US Copyright Group pozwie ponad 23 tysiące osób, które z sieci BitTorrent pobrały film "Niezniszczalni". Kara za taki występek, to grzywna w wysokości nawet 150 tysięcy dolarów.
Niezniszczalni zniszczą piratów?

Jeśli mieszkach w Stanach Zjednoczonych i pobrałeś film "Niezniszczalni" (The Expendables) z sieci BitTorrent, to sprawdź swoją skrzynkę e-mailową. US Copyright Group (USCG) pozywa bowiem przeszło 2. tysiące osób, które tego czynu dokonały. To największa w historii USA sprawa, dotycząca nielegalnego pobierania materiałów z Sieci. 17 marca 2011 roku, sędzia federalny wydał pozwolenie organizacji USCG na zebranie nazwisk, adresów zamieszkania, numerów telefonów, adresów e-mailowych i adresów MAC wszystkich klientów większych dostawców ISP, pokroju AT&T czy Verizona, którzy pobierali Niezniszczalnych z BitTorrenta.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

W tej chwili licznik pozwany wynosi 23332. ale wciąż rośnie. Każdemu z nich grozi kara grzywny w wysokości nawet 150 tysięcy dolarów, ale zwykle sprawy kończą się ugodą i grzywną maksymalnie 2,5 tysiąca dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Katastrofa Sony - krok po kroku"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (271)