16 GB-owy Nexus 7 zniknął z Google Play Store

16 GB‑owy Nexus 7 zniknął z Google Play Store

16 GB-owy Nexus 7 zniknął z Google Play Store
Źródło zdjęć: © Stuff/Materiały prasowe
24.07.2012 11:35, aktualizacja: 24.07.2012 11:56

Cóż, tak to już czasem bywa, że wstępne szacunki nie mają ostatecznie nic wspólnego z rzeczywistością. 16 GB-owa wersja Nexusa 7 została wycofana przez Google ze sklepu Play Store ze względu na przekraczający możliwości dostawców giganta z Mountain View popyt na ten wariant popularnego tabletu.

Google najwyraźniej nie spodziewało się aż tak wielkiego zainteresowania 1. GB-ową wersją Nexusa i oszacowało (przynajmniej początkowo), że większym wzięciem cieszyć się będzie jego nieco tańsza, ale i nieco mniej pojemna, 8 GB-owa wersja. Jak już teraz wiemy – stało się zupełnie inaczej i to droższy Nexus w ekspresowym tempie zniknął z wirtualnych półek sklepu Google (jak można się domyślić, tablet z 8 GB-ami pamięci jest ciągle dostępny do nabycia).

Co jest powodem takiego, a nie innego rozwoju sytuacji? Przede wszystkim to, że Nexusy 7 nie posiadają slotu na karty microSD, przez co maksymalna pojemność użytkowa najtańszego wariantu tabletu wynosi jedynie około 6 GB. Mało. I dla wielu, jak widać, za mało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)