Trwa ładowanie...
ycipk-46wtr6

Polski Asystent Google. Jak pobrać i uruchomić

16 stycznia Asystent Google pojawił się w języku polskim dla wszystkich. Tzw. "rollout", czyli udostępnianie usługi kolejnym użytkownikom, może trwać kilka dni. Poniżej wyjaśniamy, jak uruchomić i korzystać z Asystenta Google.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asystent Google dostępny jest na telefonach z Androidem 5.0 i starszym oraz na iPhone'ach
Asystent Google dostępny jest na telefonach z Androidem 5.0 i starszym oraz na iPhone'ach (google)
ycipk-46wtr6

Pobierz Asystent Google

Asystent Google pojawi się automatycznie (wraz z aktualizacją) na wszystkich smartfonach z Androidem nowszymi niż wersja 5.0 Lollipop, czyli na większość urządzeń. Jeśli nie jesteś pewien, jaką wersję Androida masz na swoim telefonie, możesz to sprawdzić wchodząc kolejno w: Ustawienia>Ogólne>Informacje o telefonie>Informacje o oprogramowaniu. Asystenta Google na iPhone'y trzeba pobrać ręcznie z AppStore.

Urządzenia, na których działa polski Asystent Google

ycipk-46wtr6

W pierwszej kolejności Asystent Google w języku polskim pojawi się na dwóch rodzajach urządzeń: smartfonach oraz słuchawkach. Nie zadziała na innych urządzeniach obsługujących Asystenta w innych językach. Nie będzie działał m.in. na inteligentnych głośnikach (nawet na tych produkowanych przez Google) czy na urządzeniach RTV. Polski oddział Google zapewnia jednak, że na inne urządzenia przyjdzie jeszcze czas.

Zobacz też: Asystent Google w Polsce. Zobacz pełną listę zewnętrznych aplikacji oraz usług

Jak sprawdzić, czy na moim smartfonie jest Asystent Google

Najłatwiejszym sposobem jest przytrzymanie kółka (przycisk "home") na dole ekranu. Jeśli Asystent jest aktywny, to wokół kołka pojawią się cztery kolorowe kropki, a następnie otworzy się okienko z Asystentem.

ycipk-46wtr6

Asystent Google po polsku. Jak korzystać

Google daje kilka możliwości aktywowania Asystenta. Sposób pierwszy to wypowiedzenie komendy "Ok Google", gdy telefon jest odblokowany. Drugim sposobem dostępnym dla wszystkich jest przytrzymanie przycisku "home" (kółko na środku dolnej części ekranu). Trzecim sposobem, dostępnym tylko w wybranych modelach jest wciśnięcie dedykowanego, fizycznego przycisku na obudowie (są to m.in. LG G7 ThinQ,).

Asystent Google rozumie ludzki język i intencje, które się za nim kryją. Jednak nie działa jeszcze tak idealnie, jakby można tego oczekiwać. Aby asystent zrozumiał nas dokładnie, warto wydawać mu jasne komendy, tak aby nie musiał się domyślać, o co nam chodzi.

Moje pełne wrażenia, z tygodnia spędzonego z Asystentem Google, znajdziecie w tym artykule.

ycipk-46wtr6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-46wtr6

ycipk-46wtr6
ycipk-46wtr6