Zbudował kostium Iron Mana, którym naprawdę można latać. I pobił w nim rekord prędkości

Zbudował kostium Iron Mana, którym naprawdę można latać. I pobił w nim rekord prędkości22.06.2017 12:49
Zbudował kostium Iron Mana, którym naprawdę można latać. I pobił w nim rekord prędkości
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Richard Browning to 38-letni wynalazca, który postawił przed sobą bardzo ambitny cel. Zbudował kostium napędzany sześcioma silnikami odrzutowymi, które pozwalają mu poruszać się z dużą prędkością ponad powierzchnią Ziemi.

W trakcie próby przeprowadzonej 26 maja udało mu się pobić zarówno swój dotychczasowy rekord prędkości, jak i rekord pokonanej odległości. Jak mówi, osiągnął prędkość ok. 30 mil na godzinę, co przekłąda się na ok. 50 km na godzinę.

W rozmowie z portalem wired.com Browning oszacował koszt stworzenia tego zestawu na 40 tys. funtów. Jego zdaniem, maksymalna prędkość w kombinezonie może sięgać nawet 450 km/h, choć jak sam przyznaje, nie przetestował tego.

Na stronie startupu założonego przez Browninga można przeczytać, że chce on na nowo zdefiniować sposób, w jaki latają ludzie.

W rozwiązaniu użyto sześciu małych silników odrzutowych. Całości dopełnia szkielet "daedalus”, nazwany tak na cześć mitycznego konstruktora. Został zaprojektowany tak, by ułatwiać pionowe starty i lądowania. Kostium zawiera też rozwiązania znane z rozszerzonej rzeczywistości – m.in. wyświetlacz w goglach od Sony, który monitoruje ilość paliwa w zbiornikach. Startup został założony w marcu 2017 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)