Zarzuty dla internetowego pirata z Łodzi

Zarzuty dla internetowego pirata z Łodzi

Zarzuty dla internetowego pirata z Łodzi
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
19.03.2010 11:37

Zarzut bezprawnego rozpowszechniania utworów muzycznych i filmowych usłyszał 40-letni mieszkaniec Łodzi, który od maja ub. roku nielegalnie zamieścił w internecie 670 plików z nowościami filmowymi i muzycznymi. Grozi mu kara do 2 lat więzienia

Jak poinformowała w piątek PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Magdalena Zielińska, funkcjonariusze szacują, że straty jakie ponieśli twórcy i autorzy szacuje się na co najmniej 7 mln zł.

Na ślad mężczyzny wpadli policjanci monitorujący internet. Zauważyli oni, że mężczyzna ukrywając się pod internetowym pseudonimem zamieszczał na darmowym i ogólnodostępnym serwerze pliki z nowościami filmowymi i muzycznymi. Śledczy ustalili, że internauta informował o "hitach" na wielu forach internetowych, zachęcając do darmowego ich pobierania, żądając jedynie pozytywnych komentarzy. Łącze internetowe z którego korzystał zarejestrowane było na jego matkę.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Policja ustaliła, że osobą, która zamieszczała w internecie utwory był 40-letni bezrobotny mieszkaniec Łodzi. W środę obserwując sieć funkcjonariusze zauważyli, że 40-latek włączył się do internetu i rozpoczął zamieszczanie kolejnego filmu. Wówczas postanowili go zatrzymać.

W mieszkaniu mężczyzny, zabezpieczono komputer, dysk twardy o pojemności 60 gigabajtów i 200 płyt CD i DVD z muzyką i filmami. Początkowo w rozmowie z policyjnym specjalistą do spraw przestępczości internetowej twierdził, że "ściągał pliki tylko na swój własny użytek. Później przyznał się winy. Według śledczych od maja ub. roku do lutego tego roku z propozycji internetowego pirata skorzystało ok. 400 tys. internautów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)