Trwa ładowanie...

YouTube Kids dostępny także w przeglądarce. Zmiany w usłudze dla dzieci

Google ogłosił, że planuje wprowadzić kilka zmian w aplikacji YouTube Kids. Jedną z najważniejszych będzie stworzenie nowej strony internetowej, na którą trafią treści bezpieczne dla dzieci. Podsumowujemy, czego można spodziewać się w najbliższym czasie.

Share
YouTube Kids dostępny także w przeglądarce. Zmiany w usłudze dla dzieci
Źródło: Materiały prasowe
d2zvx12

Pisaliśmy jakiś czas temu o tym, jak trudno jest znaleźć wartościowe treści dla dziecka na YouTube'ie. Problem jest z niewłaściwymi reklamami, filmami dla dzieci przeplatanymi trailerami horrorów, czy kreskówkami niedopasowanymi do wieku dziecka. YouTube Kids wydawał się dobrym wsparciem dla rodziców, ale sporo mu brakowało do ideału. Teraz Google wprowadza kilka nowości, które mogą ułatwić rodzicom znalezienie właściwych treści dla ich pociech.

YouTube Kids - co nowego?

Przede wszystkim Google ogłosił, że YouTube Kids będzie dostępny z poziomu przeglądarki. To ogromny plus, ponieważ do tej pory aplikacja działała tylko na urządzeniach mobilnych i smart TV. Chcąc puścić dziecku film bezpośrednio z internetu, musieliśmy skorzystać z "tradycyjnej" wersji serwisu, co często kończyło się trafianiem na nieodpowiednie treści.

Jednak to nie koniec nowości. YouTube zauważył niedoskonałości w działaniu swojej aplikacji i ogłosił, że zaostrzy kontrolę rodzicielską. Przede wszystkim pojawi się nowa opcja filtrowania treści po wieku:

  • Przedszkolaki (dzieci w wieku 4 i poniżej) - tryb ma na celu umożliwienie dzieciom oglądania filmów promujących kreatywność, zabawę, naukę i eksplorację
  • Młodsi (dzieci w wieku 5-7 lat) - filtr został zaprojektowany, aby umożliwić dzieciom odkrywanie ich zainteresowań i wyszukiwanie szerokiej gamy tematów, w tym piosenek, kreskówek, rzemiosła i innych
  • Starsi (dzieci w wieku 8-12 lat) - tryb ma na celu umożliwienie dzieciom z rosnącą niezależnością wyszukiwania i odkrywania dodatkowych teledysków, gier, vlogów rodzinnych, nauki i innych.

Zobacz też: Pierwsze kroki z Asystentem Google

W oświadczeniu czytamy także:
"Nasze systemy ciężko pracują, aby wykluczyć treści nieodpowiednie dla każdej z tych kategorii wiekowych, ale nie wszystkie filmy zostały ręcznie sprawdzone. Jeśli znajdziesz coś niewłaściwego, co przeoczyliśmy, możesz je zablokować lub oflagować w celu szybkiego sprawdzenia."

d2zvx12

Działania podjęte przez YouTube mają na celu wyeliminowanie nieodpowiednich treści, które przypadkowo trafiały do aplikacji Kids, np. przeróbek, na których Świnka Pepa pije wybielacz. Firma zaznacza, że nie wszystkie treści sprawdza ręcznie, więc liczy na pomoc rodziców, który zgłoszą niewłaściwe filmy.

Jak wskazuje TechCrunch, start nowej strony internetowej YouTube Kids następuje po zawarciu ugody FTC, która może spowodować, że YouTube skieruje wszystkich użytkowników poniżej 13 roku życia na osobną stronę, na której nie są gromadzone treści niezgodne z ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA). Warunki ugody nie zostały jeszcze publicznie opublikowane.

d2zvx12

Podziel się opinią

Share
d2zvx12
d2zvx12
Więcej tematów