Wystrzelona w kosmos Tesla będzie widoczna z Ziemi

Wystrzelona w kosmos Tesla będzie widoczna z Ziemi

Wystrzelona w kosmos Tesla będzie widoczna z Ziemi
Źródło zdjęć: © Instagram.com | Elon Musk
Adam Bednarek
16.02.2018 11:53, aktualizacja: 16.02.2018 12:04

Ale raczej nie wszyscy na ten widok się załapią. Co jednak wcale nie oznacza, że minie dużo czasu, nim Tesla wystrzelona przez SpaceX zbliży się do Ziemi.

Naukowcy przewidują, że Tesla będzie widoczna z Ziemi w 2091 roku. Czyli dopiero za 73 lata pojazd zaliczy na tyle bliski przelot, by dało się go dostrzec. Niektórych na emeryturze czeka więc niezły widok. Choć trzeba będzie uzbroić się w teleskop, by móc zaobserwować wystrzelony w kosmos w 2018 roku samochód.

Już po wystrzeleniu Tesli pojawiły się głosy, że to dodatkowe zanieczyszczenie przestrzeni kosmicznej. A ktoś mógłby nawet stwierdzić, że narażamy przyszłe pokolenia na niebezpieczeństwo - bo jeśli Tesla zderzy się z Ziemią? Naukowcy obliczyli jednak, że taki scenariusz raczej się nie wydarzy.

Wprawdzie istnieje sześcioprocentowa szansa, że Tesla uderzy w Ziemię w ciągu następnego miliona lat, ale jak widać nie jest to wielkie ryzyko. Za to niemal na pewno Tesla nie rozbije się na Marsie.

Choć niewykluczone, że w przyszłości pisarze czy filmowcy z gatunku science-fiction przedstawią właśnie taki scenariusz. My oglądaliśmy filmy o kosmitach czy zagrażającym deszczu meteorytów, a przyszłe pokolenia będą bać się spadającej Tesli?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)