Trwa ładowanie...
d1yi1se

Wyborczy rekord. Ministerstwo Cyfryzacji pochwali się wynikami wniosków online

Wkrótce wybory, wiele akcji społecznych i osób publicznych przekonuje, że warto stawić się przy urnie. Widać opłaciło się, bo już jutro Ministerstwo Cyfryzacji będzie organizować spotkanie z mediami odnoszące się do tematu wniosków online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Pobito rekord wniosków online o wpisanie do rejestru wyborców.
Wybory parlamentarne 2019. Pobito rekord wniosków online o wpisanie do rejestru wyborców. (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1yi1se

Dzięki nim przebywając w innym miejscu niż okolice naszego zameldowania w czasie wyborów, możemy oddać tam głos. Chodzi o dokumenty złożone przez Internet, dzięki którym można dopisać się do rejestru i spisu wyborców (alternatywną metodą jest składanie ich tradycyjnie w urzędzie). Ministerstwo użyło nawet określenia „setki tysięcy wniosków online”, więc sukces musi być duży, nawet mimo czasowego wyłączenia usługi na czas prac serwisowych. Zapewne jutro poznamy dokładniejsze informacje.

Wnioski o głosowanie w innej gminie przez ePUAP

Na wnioski czekano do niedzieli 6 października. Aby je złożyć trzeba było dysponować profilem zaufanym. Urzędnicy mają 5 dni na rozpatrzenie dokumentów, więc część wniosków może być jeszcze nieprzetworzona. Stosowne informacje zwrotne powinny pojawić się na skrzynce ePUAP lub dzięki poczcie tradycyjnej.

Trzeba pamiętać, że wnioski nie są automatycznie przepuszczane. Jak możemy przeczytać na stronach rządowych „Bez tej decyzji lub gdy decyzja będzie odmowna, nie znajdziesz się w rejestrze wyborców. Oznacza to, że nie zagłosujesz w gminie, do której wysyłasz wniosek.”

d1yi1se

Podziel się opinią

Share
d1yi1se
d1yi1se
Więcej tematów