Raport Kaspersky Lab i Interpolu: Co piąty użytkownik Androida jest narażony na cyberataki
Według wyników badania "Cyberzagrożenia mobilne", przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz Interpol między sierpniem 2013 r. a lipcem 2014 r., co piąte urządzenie z Androidem, chronione przez rozwiązania bezpieczeństwa wspomnianej firmy, było atakowane przez szkodliwe oprogramowanie co najmniej jeden raz. Najpopularniejszymi tego typu programami są trojany SMS, które bez wiedzy właściciela wysyłają wiadomości na numery premium. W Europie Wschodniej drugim najczęściej atakowanym państwem była Polska.