E-papierosy zagrożeniem dla naszych komputerów!

E‑papierosy zagrożeniem dla naszych komputerów!

E-papierosy zagrożeniem dla naszych komputerów!
Źródło zdjęć: © Jonny Williams/Flickr
24.11.2014 13:35, aktualizacja: 24.11.2014 14:18

Co do efektów, jakie na nasze zdrowie wywierają e-papierosy, ścierają się różne opinie, chociaż dominują głosy ekspertów, ostrzegających przed ich używaniem. Tymczasem wyszło na jaw, że elektroniczne papierosy mogą sprawiać problemy nie tylko nam, ale i naszym komputerom.

Co do efektów, jakie na nasze zdrowie wywierają e-papierosy, ścierają się różne opinie, chociaż dominują głosy ekspertów ostrzegających przed ich używaniem. Tymczasem wyszło na jaw, że elektroniczne papierosy mogą sprawiać problemy nie tylko nam, ale i naszym komputerom.

Pewien użytkownik serwisu Reddit, przedstawiający się jako pracownik działu IT jednej z dużych korporacji, zaobserwował niepokojącą rzecz. Na komputerze jednego z managerów jego firmy wykryto złośliwe oprogramowanie. Zespół informatyków zbadał sprawę, przejrzał logi, ale nie wykrył śladu podejrzanej aktywności. Kiedy już sprawdzono wszystkie techniczne ewentualności i nie przyniosło to skutku, zapytano managera, czy w ostatnim czasie nastąpiły zmiany w jego przyzwyczajeniach. Okazało się, że mężczyzna rzucił zwykłe papierosy, zastępując je elektronicznym zamiennikiem. Bingo. Okazało się, że nośnikiem nieszczęścia był e-papieros, przy czym redditowiec nie podał o jaką markę chodziło, nie ujawnił również nazwy trojana.

Należy mieć się na baczności. Historia zna już przypadki zainfekowanych wirusem ładowarek Energizera, aparatu fotograficznego Olympusa z trojanem na fabrycznej karcie pamięci, a nawet rosyjskich czajników i żelazek, które były w stanie rozsyłać spam przy pomocy sieci Wi-Fi swojego właściciela. To, że coś nie jest urządzeniem komputerowym sensu stricto, nie znaczy, że staje się przez to mniej atrakcyjne dla hakerów, a zatem mniej groźne dla użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)