Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń

Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń

Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń
Źródło zdjęć: © Getty Images | Justin Sullivan
Arkadiusz Stando
21.12.2017 12:12

Apple odpowiedziało na zarzuty internautów. Okazało się, że były bezpodstawne. Rzeczywiście spowalniają pracę starszych urządzeń, ale negują stwierdzenie, że to w celu zmuszenia użytkowników do zakupu nowych urządzeń. Więc co nimi kierowało?

W opublikowanym przez The Verge artykule na temat spowalniania starszych urządzeń przez Apple'a, pojawiło się oficjalne stanowisko firmy.

"Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszych wrażeń, w tym ogólnej wydajności i przedłużenia żywotności ich urządzeń. Akumulatory litowo-jonowe stają się mniej zdolne do zapewnienia szczytowego zapotrzebowania prądu, gdy są w niskiej temperaturze, mają niski poziom naładowania baterii lub starzeją się w miarę upływu czasu, co może spowodować nieoczekiwane wyłączenie się urządzenia w celu ochrony jego elementów elektronicznych.

W zeszłym roku dodaliśmy funkcję do iPhone'a 6, iPhone'a 6s i iPhone'a SE, aby wyrównać chwilowe możliwości urządzenia tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapobiec nieoczekiwanemu wyłączeniu się urządzenia w złych warunkach. Teraz rozszerzyliśmy tę funkcję na iPhone'a 7 z iOS 11.2 i planujemy dodać obsługę innych urządzeń w przyszłości."

Szczegółową analizę sytuacji znajdziecie w artykule Mirona Nurskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)