Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń

Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń21.12.2017 12:12
Więc jednak to prawda. Apple przyznało się do osłabiania pracy starszych urządzeń
Źródło zdjęć: © Getty Images | Justin Sullivan

Apple odpowiedziało na zarzuty internautów. Okazało się, że były bezpodstawne. Rzeczywiście spowalniają pracę starszych urządzeń, ale negują stwierdzenie, że to w celu zmuszenia użytkowników do zakupu nowych urządzeń. Więc co nimi kierowało?

W opublikowanym przez The Verge artykule na temat spowalniania starszych urządzeń przez Apple'a, pojawiło się oficjalne stanowisko firmy.

"Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszych wrażeń, w tym ogólnej wydajności i przedłużenia żywotności ich urządzeń. Akumulatory litowo-jonowe stają się mniej zdolne do zapewnienia szczytowego zapotrzebowania prądu, gdy są w niskiej temperaturze, mają niski poziom naładowania baterii lub starzeją się w miarę upływu czasu, co może spowodować nieoczekiwane wyłączenie się urządzenia w celu ochrony jego elementów elektronicznych.

W zeszłym roku dodaliśmy funkcję do iPhone'a 6, iPhone'a 6s i iPhone'a SE, aby wyrównać chwilowe możliwości urządzenia tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapobiec nieoczekiwanemu wyłączeniu się urządzenia w złych warunkach. Teraz rozszerzyliśmy tę funkcję na iPhone'a 7 z iOS 11.2 i planujemy dodać obsługę innych urządzeń w przyszłości."

Szczegółową analizę sytuacji znajdziecie w artykule Mirona Nurskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)