Trwa ładowanie...

WhatsApp: od 15 maja nowy regulamin. Musisz się zgodzić, albo zmienić aplikację

WhatsApp zmienia regulamin komunikatora, o czym informacje krążą po sieci od ubiegłego roku. Dla użytkowników to ostatnie dni na podjęcie decyzji; jeśli nie wyrażą zgody na nowe zasady, od 15 maja WhatsApp w zasadzie stanie się bezużyteczny.

Share
WhatsApp zmienia regulamin
WhatsApp zmienia regulaminŹródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d3oh8dn

WhatsApp zmienia regulamin, bo chce zbierać więcej danych o użytkownikach i przekazywać je go analizy macierzystemu Facebookowi. Twórcy przekonują, że w kontekście bezpieczeństwa prywatnych rozmów nic się nie zmienia i wciąż nie będą mieli dostępu do ich treści. Szyfrowanie end-to-end pozostaje bowiem bez zmian.

Dzięki nowemu regulaminowi, WhatsApp ma natomiast być w stanie lepiej dopasowywać treści reklamowe i pomagać przedsiębiorcom, którzy wykorzystują komunikator do kontaktów ze swoimi klientami. Mało kto wie bowiem, że WhatsApp pozwala zakładać "firmowe konta", by za ich pomocą mali przedsiębiorcy mogli lepiej kontaktować się ze swoimi potencjalnymi klientami.

Nie zmienia to jednak faktu, że nowy regulamin muszą zaakceptować wszyscy, a wejdzie on w życie już 15 maja. Do tego czasu użytkownicy muszą się więc zastanowić, czy chcą wyrazić zgodę na nowe zasady gromadzenia informacji - o szczegółach pisaliśmy w odrębnej publikacji.

d3oh8dn

Jeśli do 15 maja nowy regulamin nie zostanie zaakceptowany, WhatsApp w praktyce stanie się bezużyteczny. Użytkownik straci bowiem możliwość czytania i pisania wiadomości, a tylko przez pewien czas będzie jeszcze otrzymywać powiadomienia i mieć możliwość odbierania przychodzących połączeń. Z decyzją nie warto zwlekać - kontach, których WhatsApp nie wykryje aktywności przez 120 dni, będą ostatecznie automatycznie usuwane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3oh8dn

Podziel się opinią

Share
d3oh8dn
d3oh8dn
Więcej tematów