ycipk-3a3ej4

Ważna decyzja Lidla. Wycofuje plastikowe produkty do grillowania

Zarząd sieci sklepów Lidl podjął decyzję o rezygnacji z plastikowych talerzy, kubków i sztućców używanych m.in do grillowania. Zastąpią je produkty wykonane z biodegradowalnych materiałów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Lidlu z plastiku już nie zjemy
W Lidlu z plastiku już nie zjemy (Adobe Stock)
ycipk-3a3ej4

Dzięki tej decyzji do obiegu ma trafić 140 ton mniej plastikowych śmieci. Lidl podjął decyzję wyprzedzając przepisy, które zakazują sprzedazy jednorazowych sztućców i talerzyków od 2021 roku. Sieć sklepów już w maju tego roku zrezygnuje z plastiku na rzecz materiałów biodegradowalnych.

Pod marką Grill & Fun będzie można kupic talerzyki wykonane w 100 proc. z celulozy czy kubków jednorazowych wykonanaych z celulozy i biodegradowalnego poliestru (poliaktydu) pozyskiwanego min. z kukurydzy lub buraków cukrowych. Sztućce będą wykonane natomiast z drewna lub poliaktydu z domieszką otrębów.

ycipk-3a3ej4

Ceny biodeagradowalnych talerzyków, kubków i sztućców w Lidlu to: 2,99 zł za paczkę 24 szt. talerzyków z celulozy, 5,99 zł za 24 szt. kubków jednorazowych z celulozy z dodatkiem polilaktydu, (3,99 zł za 10 szt. sztućców z polilaktydu z otrębami, 3,99 zł za 20 szt. sztućców drewnianych.

ycipk-3a3ej4
ycipk-3a3ej4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3a3ej4