"Warsaw" to nowa gra o powstaniu warszawskim. Robi ją polskie studio Pixelated Milk

"Warsaw" to nowa gra o powstaniu warszawskim. Robi ją polskie studio Pixelated Milk
Źródło zdjęć: © Pixelated Milk
Barnaba Siegel

26.02.2019 20:28, aktual.: 26.02.2019 20:40

Warszawskie studio Pixelated Milk zdecydowanie zaskoczyło, zapowiadając "Warsaw". Od inspirowanej japońską pop-kulturą gry fantasy "Regalia" przeskoczyli w zdecydowanie bardziej poważną tematykę - jednocześnie pozostawiając komiksową stylistykę.

Polska historia to trudny temat dla gier wideo. Nie dlatego, że historię mamy skomplikowaną i pełną rozterek (a kto nie ma?). Po prostu lata prób połączenia jednego z drugim nie wyszły dobrze - a wręcz przeciwnie. Ale studio Pixelated Milk podemuje tę rękawicę z projektem "Warsaw".

A że mierzą wysoko zdecydowanie podkreśla fakt, że zapowiedź gry ukazała się w pierwszej kolejności na znanym, zachodnim serwisie - Gamespot. Nie przy małym stoisku na dużych targach czy po cichu drogą rozsyłanych do mediów informacji prasowych.

"Warsaw" będzie turową grą 2D, biorące powstanie warszawskie w komiksowe ramy, ale nie ujmujące powagi wydarzeniu. Co będziemy robili? Autorzy wyróżniają trzy główne aktywności: zarządzanie składem w kryjówce, przemieszczanie się po mieście oraz walkę.

Walka to oczywiście najważniejszy element - od niej zależy postęp fabuły. W kwesti mechaniki inspirowana jest innym tytułem, "Darkest Dungeon", co podkreślają sami twórcy. W starciach liczą się cztery parametry - specjalne umiejętności, wytrzymałość, pozycja na planszy oraz ilość amunicji. Do tego zestaw broni, oczywiście wzorowanych na tym, czego faktycznie używano w 1944 roku.

Obraz
© Pixelated Milk

Studio Pixelated Milt tłumaczy też, na łamach Gamespotu, że równie istotna będzie warstwa fabularna. Główni bohaterowie, posiadający polskie imiona jak Kazimierz, Jadwiga czy Krzysztof, nie będą... bohaterami. Każdy otrzyma własną historię i rys psychologiczny, ale mamy poczuć, że są zwykłymi ludźmi, którzy z różnych względów postanowili walczyć z okupantem.

"Warsaw" ukażę się na PC, PS4, and Switch pod koniec 2019 roku. Pierwszych relacji i materiałów wideo z gameplayem można spodziewać się pod koniec marca - gra zostanie zaprezentowana w USA na prestiżowych targach PAX East.

Studio Pixelated Milk już wcześniej odniosło sukces. Ich poprzednią i pierwszą zarazem produkcją było "Regalia: Of Men and Monarch". To gra RPG w japońskim stylu. Bracia Łojewscy, założyciele studia, zebrali fundusze na portalu Kickstarter i w niecałe 2 lata skończyli produkcję - kosztowała ich łącznie ok. miliona złotych.

"Regalia: Of Men and Monarchs" to turowa gra fabularna osadzona w lekko fantastycznym klimacie średniowiecznej Europy. Jest bardzo solidnie wykonana, oko cieszy komiksowa grafika i profesjonalna, mangowa kreska. A do tego fajna historia, mnóstwo zabawnych momentów. I dużo różnorodnych, czasem bardzo przewrotnych bohaterów, których spotykamy na naszej drodze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)