Trwa ładowanie...
d2tcofb

USA. Siły Powietrzne testują broń wyposażoną w sztuczną inteligencję

Armia USA poinformowała o zestrzeleniu pocisku manewrującego przy wykorzystaniu haubic wyposażonych w sztuczną inteligencję. Nad całością operacji czuwały sieci 5G i 4G. Testy odbyły się w ramach ABMS - nowego zaawansowanego systemu zarządzania walką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia USA testuje nową broń. Jest wyposażona w sztuczną inteligencję
Armia USA testuje nową broń. Jest wyposażona w sztuczną inteligencję (YouTube)
d2tcofb

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poinformowały o udanych ćwiczeniach z udziałem elektromagnetycznych haubic typu railgun. Działa z wdrożonymi algorytmami sztucznej inteligencji z niezwykłą precyzją potrafią zestrzeliwać nadlatujące pociski. Testy odbyły się w ramach nowego, Zaawansowanego Zarządzania Polem Bitwy (ABMS).

Czujniki ABMS wykryły pocisk manewrujący, a następnie przekazały informacje na jego temat jednemu z myśliwców F-16 Fighting Falcon oraz dronowi MQ-9 Reaper, który był wyposażony w pociski typu powietrze-powietrze. Nad całością operacji czuwały czujniki sieci 5G i 4G. Amerykańscy żołnierze zwracali uwagę na zalety łączności, dzięki której całą akcję udało się przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku sekund.

Poniżej można obejrzeć wideo przedstawiające testy nowej broni.

ABMS jest częścią programu Biura Zdolności Strategicznych Pentagonu. Jego celem jest modyfikacja istniejących systemów uzbrojenia oraz wyposażenie ich w zaawansowane systemy automatycznego wykrywania wroga.

d2tcofb

Jak informują Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, obecnie ABMS łączy 70 zespołów przemysłowych, 65 rządowych i 35 platform wojskowych w 30 lokacjach i na 4 poligonach testowych. Jego budżet wynosi aż 3,3 miliarda dolarów na 5 lat rozwoju.

Czytaj także: Armia USA buduje w Polsce bazę za ponad 3 miliardy złotych. Pierwsza część już gotowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tcofb

Podziel się opinią

Share
d2tcofb
d2tcofb
Więcej tematów