USA rozwija nową technologię. Żołnierze będą czytać w myślach

USA rozwija nową technologię. Żołnierze będą czytać w myślach

Żołnierze USA będą korzystać z telepatii
Żołnierze USA będą korzystać z telepatii
Źródło zdjęć: © US Army | MICHELLE LUNATO
Arkadiusz Stando
28.11.2020 12:59, aktualizacja: 02.03.2022 15:32

Amerykanie stale prowadzą badania mające na celu rozwinięcie technologii związanej z czytaniem w myślach. Tym razem z sukcesem udało im się oddzielić sygnały mózgowe, które wpływają na podejmowanie decyzji przez człowieka.

Jednym z najtrudniejszych elementów walki, bitwy czy przeprowadzania akcji, od zawsze była sprawna komunikacja. Niekiedy to właśnie ona decydowała o przebiegu starcia. Amerykanie doskonale zdają sobie z tego sprawę i z tego względu Army Research Office przeznaczyło 6,25 miliona dolarów na projekt, który raz na zawsze ma zakończyć ten problem.

Rozwiązaniem problemów z komunikacją ma być telepatia. Badania prowadzone przez laboratorium badawcze US Army mają na celu testowanie i analizę możliwości wysyłania sygnałów emitowanych przez mózg, aby stworzyć rodzaj cichej komunikacji. W programie badawczym biorą udział naukowcy z kilku największych uczelni w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Nowa technologia wojska USA - to wielki krok, ale też dziesiątki lat badań

Pierwszym z elementów programu będzie odnalezienie czynników, które wpływają na emitowanie konkretnych impulsów przez mózg, podczas wykonywania konkretnych zadań. Następnie, naukowcy podejmą się stworzenia algorytmu, który pozwoli zrozumieć te zależności. Dopiero po ich sprawnej interpretacji, badacze będą w stanie zrozumieć, jak przekazywać informacje bezpośrednio od mózgu do mózgu.

Jak dotąd przeprowadzono testy na małpach, aby dowiedzieć się, jak oddzielić sygnały oparte na działaniu od innych informacji. Jednak system interfejsu mózgowego nadający się do celów wojskowych prawdopodobnie pojawi się najwcześniej za dziesiątki lat.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)