Ubuntu 9.10 RC - Karmiczny Koala prawie gotowy

Ubuntu 9.10 RC - Karmiczny Koala prawie gotowy
Źródło zdjęć: © Ubuntu

23.10.2009 14:00, aktual.: 26.10.2009 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze wydanie jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa - Ubuntu 9.10 Karmic Koala - jest już dostępne do pobrania w wersji "Release Candidate".

Ubuntu 9.10 Karmic Koala wykorzystuje jądro nr 2.6.31.1. W porównaniu z poprzednikiem - wydanym w kwietniu br. Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope - oferować ma m.in. krótszy czas rozruchu, poprawki w interfejsie oraz nowe centrum aplikacji (Ubuntu Software Center). Za pośrednictwem tego ostatniego możliwe będzie łatwe dodawanie i usuwanie programów. Nowa wersja systemu zawiera zintegrowane wsparcie usługi Ubuntu One - umożliwiającej składowanie i synchronizację danych online.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Nowe Ubuntu to także środowisko Gnome w wersji 2.26. możliwość dostosowywania i zmiany powiadomień notyfikacji, wsparcie dla systemu plików ext4, funkcja optymalizacji czcionek ekranowych, nowy serwer X.Org - 1.6.
Karmiczny Koala został zapowiedziany przez Marka Shuttlewortha z Canonical w lutym br. a już w maju pojawiło się wydanie alfa systemu. W połowie października pojawiła się beta systemu.

Finalna wersja Ubuntu 9.1. Karmic Koala ma ukazać się 29 października.
Więcej informacji: Canonical

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)