Tyle kosztuje produkcja nowego iPhone'a. Apple wie, jak zarobić

Tyle kosztuje produkcja nowego iPhone'a. Apple wie, jak zarobić
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

28.09.2018 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sieci wyciekły informacje przedstawiające całkowity koszt produkcji jednego z najnowszych modeli smartfonów Apple'a. Chodzi o model iPhone XS Max. Jak widać, można na tym zarobić.

Kiedy Apple przedstawiło kilka nowych modeli iPhone'ów, niektórzy łapali się za głowy, słysząc kolejne, ogromneprzesadzone ceny. Najdroższy z nowych smartfonów, iPhone XS Max (512 GB) osiąga niebywałą cenę 7219 zł. Szef Apple'a, Tim Cook tłumaczył w wywiadzie, z czego biorą się tak ogromne kwoty.

Otóż jak mówił szef Apple'a - "Zawsze uważaliśmy, że jeśli zapewnisz wiele innowacji i dużo wartości, istnieje grupa ludzi, którzy są gotowi za to zapłacić" - powiedział Cook. "Dla nas to wystarczająco duża grupa ludzi, z której możemy zrobić rozsądny biznes". Szef Apple'a nie owija w bawełnę, i mówi wprost, na czym polega jego "sekret".

Wedle informacji wyciekłych do sieci, produkcja najnowszego iPhone'a w wariancie modelu XS Max 256 GB, to kwota około 443 dolarów. Za najdroższe podzespoły nowego smarftona Apple uznaje się wyświetlacz, procesor Apple A12 Bionic, oraz modemy łączności bezprzewodowej. Kolejnymi są aparat fotograficzny, za który bardzo chwali się nowy model, oraz ilość pamięci wewnętrznej.

W wersji 256 GB, iPhone XS Max kosztuje 1249 dolarów, przy kosztach produkcji (zaledwie) 443 dolarów. Jednak to zaledwie tylko koszt produkcji, do tego dochodzą jeszcze koszty powiązane z marżą, marketingiem i inne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)