TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów

TP przypomina o nowym sposobie wybierania numerów
30.12.2009 14:21

Dzwoniąc z telefon stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry "0". Zachęcamy wszystkie osoby, które korzystają z telefonów lub innych urządzeń z zaprogramowanymi numerami, by przeprogramowały je zgodnie z nowymi zasadami

Zmiana sposobu wybierania numerów wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2. lutego 2008 r. - dostosowują się do niego wszyscy operatorzy.

Zgodnie z Rozporządzeniem, do 1. maja 2010 r. obowiązuje okres przejściowy. Jeśli w tym czasie wybierzemy numer „po staremu", z zerem na początku, przy losowo wybranych połączeniach pojawi się bezpłatna zapowiedź informująca o zmianach. Po zapowiedzi połączenie zostanie automatycznie przerwane. Zgodnie z Rozporządzeniem, liczba połączeń z zapowiedzią będzie stopniowo wzrastać, od około 1% na początku okresu przejściowego, do 100% po 15 maja 2010.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

W związku ze zmianami sugerujemy, aby osoby korzystające z telefonów, modemów bądź centralek z zaprogramowanymi numerami, przeprogramowały je zgodnie z nowymi zasadami już teraz, nie czekając do zakończenia okresu przejściowego. To pozwoli uniknąć ewentualnych kłopotów z dzwonieniem z błędnie zaprogramowanego telefonu, w chwili gdy możliwość wybierania numeru z zerem zostanie całkowicie zlikwidowana.

Od 1. maja przyszłego roku obowiązywać będzie już tylko jeden sposób wybierania połączeń krajowych - bez początkowego zera - zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Od tego dnia do 15 stycznia 2011 r. po wybraniu numeru „po staremu", czyli z zerem na początku zawsze usłyszymy bezpłatną informację o zmianie sposobu wybierania numeru, po czym połączenie zostanie przerwane.

Przypominamy jednocześnie, że nie zmienia się sposób wybierania numerów międzynarodowych. Przed numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonimy, nadal będziemy wybierać "00". Czyli, dzwoniąc np. do Francji, wybieramy tak jak dotychczas, 0033. a następnie właściwy numer.

Informację na temat zmian można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 19393, a wsparcie techniczne pod numerem 800 102 102

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)