To słychać na Marsie. NASA udostępnia niesamowite nagranie marsjańskiego wiatru [Wideo]

To słychać na Marsie. NASA udostępnia niesamowite nagranie marsjańskiego wiatru [Wideo]

NASA udostępniła nagrania dźwięków z powierzchni Marsa
NASA udostępniła nagrania dźwięków z powierzchni Marsa
Źródło zdjęć: © NASA
Łukasz Michalik
23.02.2021 07:20

Jak brzmi Mars? Dzięki unikatowemu nagraniu, które udostępniła NASA, możemy przekonać się, co słychać na powierzchni Czerwonej Planety.

Misja Mars 2020 jest pod wieloma względami wyjątkowa. Łazik Perseverance został bowiem wyposażony w mikrofony, dzięki którym udało się zarejestrować odgłosy, słyszalne na powierzchni Marsa.

Dzięki udostępnionemu przez NASA nagraniu usłyszymy nie tylko metaliczne odgłosy, wydawane przez sam marsjański pojazd, ale także... wiejący na Marsie wiatr. Biorąc pod uwagę panujące na Czerwonej Planecie temperatury, brzmi on wyjątkowo przenikliwie.

Nagranie to kolejny dowód, jak niezwykła Misją jest Mars 2020. Łazik Perseverance został bowiem dostarczony na powierzchnię Czerwonej Planety w niezwykły sposób - za pomocą rakietowego dźwigu Sky Crane, który chwilę po wykonaniu zadania odleciał, aby rozbić się gdzieś daleko i nie zaszkodzić marsjańskiemu pojazdowi.

Co więcej, w eksploracji Marsa pomoże mu niewielki, latający dron, a NASA - czego dowodem jest wyjątkowe nagranie marsjańskich dźwięków - chętnie i szybko dzieli się zebranymi podczas misji materiałami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)