Trwa ładowanie...
d2frq2v

Ten jeden gadżet uwolni od obaw o zafarbowane pranie

Pranie ubrań bywa prawdziwym koszmarem. Wrzucona przez nieuwagę do jasnego prania ciemna skarpetka zmienia całkowicie kolor rzeczy. Jeśli chociaż raz, przeżyłeś taką sytuację, z pewnością nie chcesz, aby się powtórzyła. Na rynku pojawił się produkt będący prawdziwym przełomem w praniu kolorowych ubrań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten jeden gadżet uwolni od obaw o zafarbowane pranie
(Fotolia, Fot: emprise)
d2frq2v

Zwykle przed wykonaniem prania dzielimy ubrania ze względu na sposób prania (ręczne, w pralce lub chemiczne). Następnie w ramach każdej kategorii tworzymy podgrupy, z uwagi na rodzaj materiału, kolor oraz temperaturę. Problem może pojawić się, gdy dołożymy kilka nowych rzeczy. Z reguły nie zastanawiamy się nad ewentualnym zafarbowaniem i wrzucamy wszystko razem do pralki, dodajemy proszek, płyn i wybieramy odpowiedni program. Dramat pojawia się po wyjęciu ubrań, kiedy to okazuje się, że nagle większość z nich jest zupełnie innego koloru. W tym przypadku może pomóc absorbentka.

 (fot. Fotolia / Andrey Popov)
((fot. Fotolia / Andrey Popov))

Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, ale skuteczne i wygodne. A co najważniejsze cena tego gadżetu nie należy do wygórowanych. Możemy go dostać w popularnych drogeriach. Absorbentka (zwana także absorbetką lub "colour catcher"), to zwykłe białe kawałki materiału, które naprawdę dużo potrafią. Przyciągają jak magnez rozpuszczające się w wodzie barwniki, tak aby podczas prania nie zostały zabarwione inne rzeczy. "Łapacz kolorów" nadaje się do wszystkich tkanin, nie narusza właściwego barwnika i ma obojętny zapach. Absorbetki możemy użyć także podczas prania ręcznego lub nawet, gdy pierzemy pojedyncze tkaniny. Pamiętajmy jednak, mimo to nadal powinniśmy kontrolować i segregować ubrania przed praniem. Tym bardziej powinniśmy unikać prania bardzo ciemnych ubrań z jasnymi.

d2frq2v

Podziel się opinią

Share
d2frq2v
d2frq2v
Więcej tematów