Telewizory 4K UHD coraz tańsze. Atrakcyjny model kupisz nawet do 1,5 tys. zł

Telewizory 4K UHD coraz tańsze. Atrakcyjny model kupisz nawet do 1,5 tys. zł

Telewizory 4K UHD coraz tańsze. Atrakcyjny model kupisz nawet do 1,5 tys. zł
Źródło zdjęć: © Fotolia | Niki Love
08.10.2018 11:11, aktualizacja: 08.10.2018 12:48

Do niedawna były drogie i dla przeciętnego użytkownika wydawały się kosmiczną technologią. Teraz ich zakup mieści się w przeciętnym rodzinnym budżecie, a jakość 4K zapewnia niesamowite doznania. Wyszukaliśmy telewizory UHD w atrakcyjnych cenach.

Telewizory 4K UHD

Co kryje się za tym pojęciem? Standardowy panel HD ma rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Rozdzielczość 4K UHD to te same proporcje pomnożone przez dwa, w pionie i w poziomie. Łącznie daje nam to szczegółowy obraz o wymiarach 3840 na 2160 pikseli. Ten obraz robi wrażenie, a urządzenie, które nam go zapewni, nie musi rujnować budżetu.

Ile zapłacimy za telewizor 4K

Mecz, kinowy hit czy serial przyrodniczy dla dzieci. Wszystkie te gatunki nabierają nowego wyrazu, jeśli masz szansę podziwiać je w doskonałej rozdzielczości. Jeszcze nie wszyscy przywykliśmy do telewizorów w rozdzielczości HD, choć ta wydaje się już standardem dostępnym w wielu polskich domach. 4K UHD to obraz płaski, a sprawia wrażenie, jakbyśmy już mieli do czynienia z obrazem trójwymiarowym.

Produkcja podzespołów do telewizorów UHD jest teraz znacznie tańsza niż kilka lat temu, a jeśli do tego znajdziemy niezłą promocję, wydamy nawet poniżej 1,5 tys. zł. Choć droższe modele kuszą jeszcze lepszym odwzorowaniem światła, ruchu i kolorów, to większość użytkowników będzie usatysfakcjonowana tańszym telewizorem. Bardziej wymagających zapewne zainteresują szczegółowe parametry i możliwości sparowania telewizora np. ze swoim modelem konsoli.

Telewizor z 4K w małym mieszkaniu?

Imponująca jakość obrazu wymaga jednak odpowiednio zasobnej kieszeni i... odpowiedniej przestrzeni, bo pełna satysfakcja z doskonałej jakości filmu jest optymalnie odbierana z odpowiedniego dystansu. Czy powinniśmy więc zrezygnować z telewizora 4K UHD, jeśli mamy małe mieszkanie? Niekoniecznie, bo wystarczy nam odpowiednia przekątna ekranu. Optymalna ilość cali przekątnej ekranu telewizora z Full HD to odległość w metrach od np. kanapy pomnożona przez 25. W przypadku UHD mnożymy przez 39, czyli obraz na 50-calowym ekranie UHD można oglądać już z odległości około jednego metra.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)