Telewizor do salonu za mniej niż 1000 zł. Sprawdź popularne modele

Telewizor do salonu za mniej niż 1000 zł. Sprawdź popularne modele
Źródło zdjęć: © Fotolia | Sergey Ryzhov

30.05.2018 10:36, aktual.: 30.05.2018 12:00

Zakup dodatkowego telewizora przestaje być poważną inwestycją. Na sprzęt odpowiedni do sypialni czy nawet salonu wydasz nie więcej niż 1000 zł. Tańsze modele to koszt nawet mniej niż 500 zł. Koniec z walką o pilota.

Umieszczenie sporego telewizora w małym pokoju to duży błąd. Zbyt duży ekran to gwarantowane bóle głowy i zaczerwienione oczy. Trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednią odległość między odbiornikiem a kanapą lub łóżkiem. Jeśli możesz spojrzeć w każdy róg telewizora bez ruszania głową, to znaczy, że jesteś w odpowiedniej odległości.

Mały telewizor, wielkie kino

Telewizory o stosunkowo niewielkiej przekątnej ekranu, na przykład 19-22 cale, to bardzo dobry wybór do niewielkiego pokoju, sypialni lub kuchni. Tego typu telewizory doskonale nadają się do oglądania kanałów telewizji naziemnej i cyfrowej. Jeśli w twoim domu notorycznie zdarzają się sprzeczki o to, jaki program będziecie oglądać, nowy telewizor rozwiąże ten spór. Tańsze modele nie obciążą zbytnio domowego budżetu.

Wiele tańszych obecnych na rynku telewizorów wyposażono w wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, który umożliwi oglądanie filmów i seriali w przyzwoitej jakości. Co prawda matryca LED charakteryzuje się nieco gorszym odwzorowaniem czerni niż OLED, ale przy oglądaniu telewizji naziemnej czy cyfrowej różnica nie będzie mocno zauważalna.

Obraz
© Fotolia | Andrey Burmakin

Wymiana sprzętu w salonie

W nieco wyższej cenie możesz znaleźć większe telewizory, które sprawdzą się również jako sprzęt do salonu. Dobra jakość obrazu jest wspomagana przez odpowiednie filtry. Trzydziestodwucalowy model Thomson wyposażono w zaawansowany system poprawy jakości obrazu oraz redukcji szumu. Ponadto dzięki wbudowanemu tunerowi telewizji kablowej nie musisz podpinać do niego dodatkowych urządzeń. Wystarczy podłączyć sprzęt do prądu i możesz oglądać ulubione programy.

Dobry telewizor do salonu powinien cechować się również szerokimi kątami widzenia. W przeciwnym wypadku oglądanie telewizji przez kilka osób siedzących na jednej kanapie będzie niemożliwe. Na szczęście większość nowoczesnych telewizorów nie ma z tym problemów. Niezależnie od miejsca, w którym usiądziesz, kolory pozostaną tak samo wyraziste. To sprzęt specjalnie dla tych, którzy uwielbiają domowe seanse w rodzinnym gronie.

Obraz
© Fotolia | manaemedia

Niewątpliwą zaletą telewizorów LED jest ich cena oraz koszty utrzymania. Tego typu matryca jest jedną z najbardziej energooszczędnych dostępnych na rynku. Możesz więc mieć pewność, że rachunek za prąd nie ulegnie zmianie. Matryce LED doskonale odtwarzają dynamiczne sceny, docenią je więc zarówno osoby oglądające filmy akcji, jak i konsolowi gracze. Ulegają awarii o wiele rzadziej niż inne modele. Kupując tego typu telewizor sprawiasz sobie sprzęt na lata.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)