Telewizor, dekoder, konsola. Jeden pilot do wszystkiego

Telewizor, dekoder, konsola. Jeden pilot do wszystkiego
Źródło zdjęć: © pixabay.com

14.05.2020 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Im więcej akcesoriów podłączasz pod telewizor tym więcej akcesoriów potrzebujesz do ich obsługi. Dekoder czy system nagłaśniający wymagają użycia odpowiedniego pilota lub zainwestowania w jeden uniwersalny, który pozwoli na obsługę wszystkich urządzeń.

Jeśli masz w domu kilka tego typu urządzeń, a stary i nieporęczny pilot odmawia posłuszeństwa, warto postawić na coś mniejszego. Dopasuj sprzęt do swoich wymagań.

Czym jest pilot uniwersalny?

Standardowy pilot potrafi "rozpoznać" ograniczoną liczbę urządzeń, gdyż operuje niewielką bazą kodów. Modele uniwersalne wyposażono w funkcję rozpoznawania i zapamiętywania poszczególnych domowych sprzętów oraz obszerną bazę kodów, która daje pewność, że pilot będzie kompatybilny z każdym rodzajem sprzętów. Za pośrednictwem jednego kontrolera możesz sterować wszystkimi odbiornikami w domu, a nawet dekoderami, odtwarzaczami czy zestawami kina domowego. Już nie musisz przebierać w pilotach przy każdym wieczornym seansie.

Jak wybrać dobry pilot?

Jeśli chcesz obsługiwać kilka oddalonych od siebie urządzeń, zwróć uwagę przede wszystkim na zasięg. W przeciwnym wypadku może się okazać, że nie wszystkie sprzęty będą poprawnie reagować na polecenia. Pamiętaj również, że pilot powinien być odpowiednio wykonany i dobrze dopasowany do kształtu dłoni. Nie może być za szeroki, w przeciwnym wypadku obsługiwanie go jednym palcem może stanowić problem. Dodatkowo wszystkie ważniejsze przyciski powinny wyróżniać się kształtem i kolorem. Dla osób, które lubią seans przy zgaszonym świetle, niczym w prawdziwym kinie, odpowiednie będą piloty z podświetlanymi przyciskami.

Warto sprawdzić, jak wiele urządzeń będzie w stanie obsługiwać pilot. Pamiętaj, żeby myśleć przyszłościowo – nigdy nie wiadomo, czy w najbliższym czasie nie kupisz kolejnego odtwarzacza czy konsoli. W razie potrzeby pilotem może stać się nawet smartfon. Warunkiem jest czujnik podczerwieni lub aktywna sieć wi-fi, do której podpięte będą wszystkie sprzęty. To jednak wiąże się z szybszym rozładowywaniem się telefonu.

Pilot programowany czy uczący się?

Pilot programowany to urządzenie z zestawem kodów, które jest w stanie obsługiwać. Zwykle jest dopasowany do najbardziej popularnych telewizorów i sprzętów RTV na rynku. Przed zakupem lepiej jednak upewnić się, że twój model telewizora czy dekodera będzie obsługiwany. Sprawdzisz to na liście opublikowanej przez producenta. Sprzęt jest gotów do działania praktycznie już po wyciągnięciu z pudełka.

Piloty uczące się również mają na wyposażeniu bazę kodów, ale dodatkowo wyposażono je także w zdolność zapamiętywania nowych danych, co czyni z nich bardziej uniwersalne modele. Bez problemu dopasujesz je do posiadanego przez siebie sprzętu i dodatkowo możesz mieć pewność, że przy zakupie innego urządzenia będziesz mógł dostroić do niego starego pilota. Dodatkowo możesz mieć pewność, że tego typu sprzęt da się łatwo zaprogramować, by obsługiwał wszystkie niezbędne funkcje sprzętu.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także