Tego nie wiedziałeś o telewizji! 7 faktów z kraju i ze świata

Tego nie wiedziałeś o telewizji! 7 faktów z kraju i ze świata

Tego nie wiedziałeś o telewizji! 7 faktów z kraju i ze świata
Źródło zdjęć: © iStock.com
Grzegorz Burtan
08.12.2017 11:35, aktualizacja: 11.12.2017 11:36

Wyniki ankiety potrafią niejednokrotnie zdziwić. Po przeprowadzeniu badań w kilku krajach, Samsung postanowił podzielić się tymi, które przeprowadził na temat telewizji. Oto najciekawsze z nich.

W Polsce już 74% nowych telewizorów Smart TV jest podłączanych do Internetu. Wśród 10 najbardziej popularnych aplikacji aż 9 dotyczy materiałów wideo. Są to m.in. YouTube oraz serwisy VOD, takie jak HBO GO, Netflix czy Amazon.

1 / 6

Ciężar korony

Obraz
© Materiały prasowe

Przechodząc za kamerę: koszt produkcji cieszącego się ogromną popularnością stworzonego przez Netflix serialu "The Crown", o życiu królowej Elżbiety II, wyniósł 130 milionów USD.

2 / 6

Na jednym posiedzeniu

Obraz
© PAP/EPA

Skoro o serialach mowa, widzowie pokochali maratony, czyli tzw. binge-watching. "Gra o Tron" została wskazana w ankiecie jako najbardziej popularny serial pod tym względem.

3 / 6

Od sześciu lat na topie

Obraz
© ONS.pl

Najlepiej opłaconą aktorką telewizyjną w 2017 r. jest Sofia Vergara – jej gaża sięga 41,5 miliona USD. Gwiazda utrzymuje pozycję liderki szósty rok z rzędu!

4 / 6

Tak też można zbudować imperium

Obraz
© Getty Images

Imperium biznesowe Kim Kardashian potwierdza, że jest ona najlepiej opłacaną gwiazdą programów typu reality show – jej fortuna wynosi podobno 51 milionów USD.

5 / 6

Tradycji staje się zadość od ponad 20 lat

Obraz
© East News

"Kevin sam w domu" to film-klasyk na święta. W zeszłym roku obejrzało go ponad 4,33 mln Polaków. Ponowną emisję zaplanowano w wigilijny wieczór.

6 / 6

Pogłoski o śmierci telewizji są mocno przesadzone

Obraz
© flickr.com

Do chwili obecnej firma Samsung sprzedała 427 milionów telewizorów na całym świecie. Wszystko to oznacza dużo oglądania telewizji. Przeciętnie – osiem lat w okresie naszego życia!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)