Trwa ładowanie...
dxyn3if

Tajemniczy samolot X-37B właśnie rozpoczął szóstą misję w kosmosie

Siły powietrzne USA ponownie wyniosły na orbitę zaawansowany technologicznie statek X-37B. Jest to jego szósta tajna misja w kosmosie, która wiąże się z realizacją licznych eksperymentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot X-37B wyruszył w kolejną kosmiczną misję.
Samolot X-37B wyruszył w kolejną kosmiczną misję. (Getty Images)
dxyn3if

Kosmiczny samolot X-37B został wyniesiony na orbitę z ośrodka lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego na Cape Canaveral na Florydzie w niedzielę (17.05.2020 r.). Spędzi na orbicie miesiąc, zdalnie przeprowadzając serię eksperymentów. Ma 9 metrów długości, a jego skrzydła rozpiętość 4,5 metra.

- Gratuluje szóstej misji statku kosmicznego wielokrotnego użytku X-37B – napisał na Twitterze minister obrony Mark Esper.

Samolot X-37B został wystrzelony przy użyciu rakiety nośnej Atlas V. X-37B umieści na orbicie małego satelitę badawczego o nazwie FalconSat-8 w celu przeprowadzenia dodatkowych eksperymentów.

dxyn3if

- W tej misji X-37B odbędzie się więcej eksperymentów niż w poprzednich misjach – powiedziała Barbara Barret – sekretarz sił powietrznych USA, która kieruje również niedawno utworzonymi amerykańskimi siłami kosmicznymi.

Wśród zaplanowanych eksperymentów można wymienić m.in. testowanie wpływu promieniowania na nasiona oraz inne materiały oraz przekształcanie energii słonecznej w energię o częstotliwości radiowej, którą można dostarczać na Ziemię.

dxyn3if

Podziel się opinią

Share

dxyn3if

dxyn3if
Więcej tematów