Nowy interaktywny tablet Wacom

Nowy interaktywny tablet Wacom

Nowy interaktywny tablet Wacom
22.01.2009 13:35

Wacom zaprezntował dzisiaj model PL-900 – wysokiej rozdzielczości 19 calowy ekran LCD wyposarzony w cyfrowe pióro, które pozwala na pisanie, notowanie i nawigowanie bezpośrednio po ekranie.

Przeznaczony dla instytucji edukacyjnych i firm, które wykorzystują sprzęt audio-wizualny podczas spotkań, prezentacji i wideo konferencji. PL-90. jest innowacyjnym narzędziem idealnym do dynamicznych i interaktywnych prezentacji czy wykładów. Interaktywny ekran piórkowy jest również precyzyjnym narzędziem do obsługi rozbudowanych interfejsów użytkownika. Wysokiej jakości 19 calowy ekran SXGA o rozdzielczości 1280 x 1024 sprawia, że model PL-900 jest w tej chwili największym interaktywnym ekranem piórkowym serii PL. Ekran posiada również osłonę antyodblaskową, która istotnie poprawia komfort użytkowania.

Obraz
© (fot. Wacom)

PL-90. wyposażony został w wejście i wyjście typu DVI-I, co umożliwia wykorzystanie zarówno analogowych, jak i cyfrowych źródeł sygnału wideo. Możliwe jest także przekazanie obrazu do projektorów lub ekranów poprzez analogowe lub cyfrowe wyjścia bez potrzeby korzystania z dodatkowych rozdzielaczy DVI. Funkcjonalność typu ‘plug-and-play’ czyni PL-900 jeszcze prostszym w użyciu.

Nowa funkcja skalowania obrazu ułatwia wyświetlanie go ze źródeł o formacie szerokokątnym bądź natywnym. Standardowo zdefiniowany w PL-90. format obrazu 4:3 po podłączeniu do szerokokątnego laptopa lub innego źródła automatycznie zmienia format na 16:10.
Bardziej dynamiczne prezentacje
PL-90. umożliwia intuicyjne wprowadzanie danych bezpośrednio na ekranie przy wykorzystaniu cyfrowego pióra. Zapewnia to koordynację ręka-oko oraz zwiększoną precyzję pracy. PL-900 to idealny produkt do prowadzenia prezentacji. W połączeniu z projektorem multimedialnym interaktywny ekran piórkowy może być wykorzystywany w taki sam sposób jak tradycyjny rzutnik na folie, lecz z wszystkimi dodatkowymi zaletami pracy cyfrowej. Podczas prezentacji czy wykładu prowadzący może dodawać odręczne notatki i szkice, które mogą zostać zapisane i rozdane po zakończeniu spotkania. Wpływa to na lepszy kontakt i współpracę pomiędzy prezenterem a słuchaczami. Wspólne spotkania staną się bardziej efektywne, ponieważ prowadzący będzie mógł na bieżąco aktualizować prezentację, cały czas pozostając skierowanym twarzą do uczestników.

Zwiększona interaktywność w zastosowaniach edukacyjnych
PL-900 oferuje także nowe możliwości w nauczaniu uniwersytetom, szkołom i innym instytucjom edukacyjnym. Odręczne notatki, szkice, rysunki i mapy myśli można tworzyć spontanicznie podczas wykładu lub lekcji, nauczyciele mogą dodawać pomysły i sugestie studentów bezpośrednio do slajdów, zwiększając w ten sposób interaktywność i kreatywność, a także podnosząc poziom dyskusji. Doskonała precyzja zarządzania procesem
Praca piórkiem bezpośrednio na ekranie zwiększa kontrolę i dokładność. Dlatego też PL-90. jest idealnym narzędziem do zadań związanych z zarządzaniem procesem, gdzie przyciski sterowania mogą być obsługiwane szybko i intuicyjnie. Cyfrowy mikser dźwięku może być obsługiwany w podobny sposób jak jego odpowiednik w realnym świecie, umożliwiając użytkownikowi obsługę wirtualnych kontrolek na ekranie.

Obraz
© (fot. Wacom)

Opatentowana technologia firmy Wacom zapewnia naturalne narzędzie do pisania ręcznego, dodawania notatek i nawigowania bezpośrednio na ekranie za pomocą piórka. Ergonomiczne, bezprzewodowe i niewymagające baterii piórko zapewnia 51. poziomów nacisku i posiada podwójny przycisk boczny z możliwością programowania. Technologia PL-900 minimalizuje ‘drżenia’ piórka, sprawiając że nawigacja kursorem jest szybsza i bardziej dokładna.

*Cena i dostępność *
Kompatybilny z Windows lub Mac OS, ekran PL-900 jest już dostępny w sprzedaży i posiada 2-letnią gwarancję. Cena brutto wynosi 6299 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)