Trwa ładowanie...
d16tv8g

Szukasz pracy na wakacje? Jest na to aplikacja

"Uber dla pracowników" tak coraz częściej nazywana jest aplikacja Tikrow, która łączy pracodawców z pracownikami na bardzo krótki okres. To może być dobry sposób na znalezienie wakacyjnego zajęcia, ale tylko na krótko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W aplikacji Tikrow można znaleźć pracę na kilka godzin
W aplikacji Tikrow można znaleźć pracę na kilka godzin (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d16tv8g

Polska spółka Tikrow oferuje podejście do szukania pracy tymczasowej iście w stylu z XXI wieku, czyli przez aplikację na smartfonie. Ma być przede wszystkim wygodnie i łatwo, ale na początku trzeba trochę się wysilić.

Szukaj pracy na wakacje przez aplikację

Przeglądać oferty możemy bez logowania, ale do podjęcia pracy potrzebne jest już zweryfikowane konto w aplikacji. Można tego dokonać spotykając się z przedstawicielem Tikrow lub w aplikacji. Tutaj pojawia się jednak wątpliwość, ponieważ aplikacja prosi o zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu. Jak wiemy z ostatnich doniesień medialnych robienie zdjęć swoich dokumentów może być niebezpieczne. Jak radzi sobie z ochroną danych osobowych Tikrow?

- Ze względu na konieczność zweryfikowania stron umowy jaką zawiera się poprzez aplikację/platformę Tikrow prosimy o okazanie dowodu osobistego - tłumczy w rozmowie z WP Tech Krzysztof Trębski wiceprezes i współtwórca Tikrow. - W rozumieniu prawa dochodzi tu do zawarcia umowy cywilno-prawnej. Działając w imieniu i za przyzwoleniem stron umowy odprowadzamy w ich imieniu składki do ZUS i podatki do Urzędu Skarbowego.

- Po przesłaniu nam skanu dowodu osobistego i jego automatycznej weryfikacji jest on w tym samym momencie trwale usuwany z naszej bazy za pomocą specjalistycznego oprogramowania - zapewnia Krzysztof Trębski.

d16tv8g

Aplikacja oferuje zlecenia na kilka godzin i są to przede wszystkim oferty pracy w knajpach, barach i kawiarniach przy obsludze klienta, wykładanie towarów na półki, inwentaryzacja i tym podobne dorywcze prace.

Ile można zarobić w Tikrow?

Na stronie Tikrow.com można zobaczyć na pierwszej stronie oferty po 20 zł za godzinę. Jednak w aplikacji wygląda to inaczej. W zależności od naszego statusu (bezrobotny, student, pracujący na etacie) aplikacja przedstawi odpowiednią stawkę. Nie wpisując żadnych danych widziałem głównie zlecenia, za które dostaniemy ok. 10 zł za godzinę na rękę. Za tę sama pracę student dostałby już 15 zł. Podatki odprowadza Tikrow.

Tikrow działa dopiero od dwóch miesięcy, ale jak mówi wiceprezes firmy Krzysztof Trębski, cieszy się sporym powodzeniem. Cały czas przybywa pracodawców i tych, którzy szukają pracy, a sama aplikacja oceniana jest pozytywnie.

d16tv8g

Podziel się opinią

Share

d16tv8g

d16tv8g
Więcej tematów