Świetny gest operatora komórkowego. Jego klienci nie zapłacą za połączenia z oszustami

Świetny gest operatora komórkowego. Jego klienci nie zapłacą za połączenia z oszustami

Świetny gest operatora komórkowego. Jego klienci nie zapłacą za połączenia z oszustami
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
05.01.2018 11:57, aktualizacja: 05.01.2018 12:33

W ostatnich dniach wiele osób otrzymało telefon z dziwnego numeru. Oddzwaniając na niego, ludzie się na ogromne opłaty, ponieważ numer pochodził z Kuby. W ten sposób oszuści zarabiali na nieświadomych ofiarach. Jeden z polskich operatorów komórkowych postanowił nie naliczać opłat osobom, które zostały oszukane.

Orange Polska zdecydował się anulować klientom opłaty za połączenia telefoniczne z kubańskimi numerami, które wykorzystywali oszuści – czytamy w oficjalnym oświadczeniu operatora.

Wg wyliczeń Orange w okresie miedzy 28 grudnia 2017 a pierwszego stycznia 2018 i w nocy z trzeciego na czwartego stycznia połączenia telefoniczne na kubański numer telefoniczny wykonało kilkadziesiąt tysięcy klientów Orange i nju mobile. Osoby te dały się nabrać i oddzwoniły na nieznany numer z prefiksem +53.

Oszuści wykorzystali świąteczny czas, który poświęcamy zwłaszcza rodzinie i najbliższym, licząc że ludzie będą na nie oddzwaniać i tym samym zapłacą za droższe połączenia – czytamy w oświadczeniu Orange.

Klienci Orange Polska nie zapłacą za telefony na Kubę, ale tylko tym razem

Operator dodaje, że decyzja o anulowaniu opłat jest dobrowolną decyzją firmy i z racji okoliczności *należy traktować ją jako wyjątkową. *Dlatego jeśli zobaczysz, że ktoś próbował się do ciebie dodzwonić z nieznanego i dziwnie wyglądającego numeru, nie oddzwaniaj. Możesz sprawdzić najpierw numer w internecie, abonenci często ostrzegają się nazwajem przed takimi oszustwami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)