Stephen Hawking bohaterem książki. Znamy autora oficjalnej biografii astrofizyka

Stephen Hawking bohaterem książki. Znamy autora oficjalnej biografii astrofizyka
Źródło zdjęć: © Youtube.com

10.10.2019 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawnictwo John Murray poinformowało o rozpoczęciu prac nad oficjalną biografią Stephena Hawkinga. Autorem publikacji będzie Graham Farmelo, laureat wielu nagród za książkę o fizyku Paulu Diracu. Na premierę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów genialnego astrofizyka. Wydawnictwo John Murray potwierdziło, że rozpoczęły się prace nad oficjalną biografią Stephena Hawkinga. Autorem książki będzie brytyjski pisarz, Graham Farmelo.

- To zaszczyt i radość opisywać życie Stephena Hawkinga - nie tylko błyskotliwego naukowca, ale także naprawdę niezwykłego człowieka. Już nie mogę się doczekać, aż rzucę nowe światło na jego osiągnięcia i charakter”.

Zadowolenia nie kryją również Lucy, Robert i Tim.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie Graham Farmelo napisze ostateczne sprawozdanie z życia i pracy naszego niezwykłego ojca. Graham był wielokrotnie nagradzany, ma również niezwykłe doświadczenie w pisaniu biografii. Pisarz będzie miał wyłączny dostęp do wszystkich naszych osobistych danych, zasobów i kontaktów - oświadczyły dzieci Stephena Hawkinga.

Farmelo jest autorem wielokrotnie nagradzanej biografii pod tytułem "Przedziwny człowiek. Sekretne życie Paula Diraca, geniusza mechaniki kwantowej".

- Nie mogę wymyślić bardziej odpowiedniego lub ekscytującego projektu, który miałby podążać za krótkimi odpowiedziami na wielkie pytania, ani nie mogę wymyślić lepszego biografa dla tego projektu niż Graham. Jesteśmy zachwyceni - powiedział Nick Davies, dyrektor zarządzający John Murray.

Na książkę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest na 2024 rok.

Stephen Hawking był jednym z największych umysłów w historii świata. Był fizykiem teoretycznym, kosmologiem i autorem, któremu udało się wyjaśnić skomplikowane zasady fizyki w prostych książkach. Zdiagnozowano u niego wczesną, powoli postępującą postać choroby neuronu ruchowego, która paraliżowała go coraz bardziej przez dziesięciolecia. Pomimo wszystkich wyzwań z którymi musiał zmierzyć się fizycznie, żył i pracował, przyczyniając się do rozwoju nauki. Zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)