Stephen Hawking bohaterem książki. Znamy autora oficjalnej biografii astrofizyka
Wydawnictwo John Murray poinformowało o rozpoczęciu prac nad oficjalną biografią Stephena Hawkinga. Autorem publikacji będzie Graham Farmelo, laureat wielu nagród za książkę o fizyku Paulu Diracu. Na premierę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
10.10.2019 15:06
To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów genialnego astrofizyka. Wydawnictwo John Murray potwierdziło, że rozpoczęły się prace nad oficjalną biografią Stephena Hawkinga. Autorem książki będzie brytyjski pisarz, Graham Farmelo.
- To zaszczyt i radość opisywać życie Stephena Hawkinga - nie tylko błyskotliwego naukowca, ale także naprawdę niezwykłego człowieka. Już nie mogę się doczekać, aż rzucę nowe światło na jego osiągnięcia i charakter”.
Zadowolenia nie kryją również Lucy, Robert i Tim.
- Bardzo się cieszymy, że to właśnie Graham Farmelo napisze ostateczne sprawozdanie z życia i pracy naszego niezwykłego ojca. Graham był wielokrotnie nagradzany, ma również niezwykłe doświadczenie w pisaniu biografii. Pisarz będzie miał wyłączny dostęp do wszystkich naszych osobistych danych, zasobów i kontaktów - oświadczyły dzieci Stephena Hawkinga.
Zobacz także: Wózek Stephena Hawkinga sprzedano za prawie 1,5 mln zł
Farmelo jest autorem wielokrotnie nagradzanej biografii pod tytułem "Przedziwny człowiek. Sekretne życie Paula Diraca, geniusza mechaniki kwantowej".
- Nie mogę wymyślić bardziej odpowiedniego lub ekscytującego projektu, który miałby podążać za krótkimi odpowiedziami na wielkie pytania, ani nie mogę wymyślić lepszego biografa dla tego projektu niż Graham. Jesteśmy zachwyceni - powiedział Nick Davies, dyrektor zarządzający John Murray.
Na książkę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest na 2024 rok.
Stephen Hawking był jednym z największych umysłów w historii świata. Był fizykiem teoretycznym, kosmologiem i autorem, któremu udało się wyjaśnić skomplikowane zasady fizyki w prostych książkach. Zdiagnozowano u niego wczesną, powoli postępującą postać choroby neuronu ruchowego, która paraliżowała go coraz bardziej przez dziesięciolecia. Pomimo wszystkich wyzwań z którymi musiał zmierzyć się fizycznie, żył i pracował, przyczyniając się do rozwoju nauki. Zmarł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat.