Sony projektuje okulary jak z "Incepcji" - zaginają przestrzeń

Sony projektuje okulary jak z "Incepcji" - zaginają przestrzeń

Sony projektuje okulary jak z "Incepcji" - zaginają przestrzeń
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.09.2014 14:58, aktualizacja: 24.09.2014 16:51

Większość z Was kojarzy scenę z „Incepcji”, kiedy Leonardo DiCaprio sprawia, że całe miasto wygina się, jakby było z gumy. Pomysł zainspirował badaczy z Sony, którzy postanowili zastosować go do celów praktycznych.

Pierwsza prezentacja nowej technologii miała miejsce w ostatni poniedziałek. Na razie wyłącznie na ekranie tabletu, ale celem jest skonstruowanie wykorzystujących ją okularów. Po co w ogóle zawracać sobie głowę zaginaniem ulic? Żeby rozwiązać realne problemy, jak twierdzi Yuichiro Takeuchi z Sony Computer Science Lab.

„W gęsto zaludnionych miastach, takich jak Tokio albo Manhattan, nigdy nie wiadomo, czy za rogiem nie czai się samochód. Okulary z „Incepcji”. mogą sprawić, że budynki będą przezroczyste” - wyjaśnia naukowiec. Projektowane przez niego urządzenie będzie również pokazywać inne sztuczki, na przykład wirtualnie obniżając budynki, żeby łatwiej dostrzec cel, albo dobierać wysokość znajdujących się nieopodal restauracji, w zależności od oceny w serwisie Yelp. „W ostateczności da to świetne środowisko do gier miejskich” - mówi Takeuchi.
Badacz przedstawił swój wynalazek na sympozjum The Point of Knowledge, zorganizowanym przez Sony Computer Science Laboratories. Celem konferencji jest rozwiązywanie największych problemów trapiących ludzkość: głodu, zmniejszających się zapasów surowców naturalnych, ubóstwa, problemów z energią etc. Trzeba przyznać, że przy tego typu zagadnieniach okulary z „Incepcji”. wydają się gadżetem o trzeciorzędnym znaczeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)