Smartwatche i opaski pod choinkę. Zobacz 36 propozycji

Smartwatche i opaski pod choinkę. Zobacz 36 propozycji
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

13.12.2018 12:55, aktual.: 17.12.2018 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odbiera połączenia i wiadomości, sprawdzi najkrótszą drogę do celu, a nawet obsługuje płatności zbliżeniowe – smartwatch to doskonałe przedłużenie smartfona. Tymczasem zegarek sportowy przyda się głównie ludziom aktywnym. Ma wiele innych zastosowań.

Polecamy sprzęt, który sprawdzi się zarówno w przypadku osób aktywnych, jak i tych, które lubią nowoczesne gadżety i nie wyobrażają sobie dnia bez telefonu w ręku. Jeśli szukasz inspiracji na prezent pod choinkę, zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie gadżet dla fana elektroniki.

Smartwatch dla gadżeciarzy

Elektroniczny zegarek z ekranem dotykowym to praktyczny prezent. Dobre jakościowo modele dostaniesz za naprawdę niewielkie pieniądze. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o uruchamianiu aplikacji, które pozwolą ci obsługiwać smartfona bez wyciągania go z kieszeni. Możesz więc liczyć na podstawowe funkcje, takie jak odczytywanie wiadomości, odbieranie połączeń lub zarządzanie muzyką i listą odtwarzania.

Oczywiście możliwość instalowania zaawansowanych aplikacji pozwala na o wiele więcej. Możesz korzystać z pieszej nawigacji, która zaznaczy na mapie wszystkie interesujące miejsca lub wytyczy najkrótszą drogę do celu. Ci, którzy mają tendencję do zostawiania smartfona gdzie popadnie, mogą szybko go zlokalizować, wysyłając ze smartwatcha sygnał uruchamiający alarm.

Obraz
© Pixabay.com

Nie tylko dla dorosłych

Coraz większą popularnością cieszą się również smartwatche dla młodszych użytkowników. To nie tylko ciekawy gadżet, który z pewnością spodoba się dziecku, ale również urządzenie, które zwiększy jego bezpieczeństwo. Możesz połączyć go z telefonem, by otrzymywać powiadomienia i informację o miejscu, w którym przebywa pociecha. Funkcja geo-ogrodzenie pozwala na wytyczenie dziecku wirtualnego placu zabaw, w którego obrębie może przebywać. Jeżeli dziecko opuści wyznaczony teren, rodzice zostaną poinformowani.

Po włożeniu karty SIM możesz zaprogramować sprzęt tak, by dziecko w razie potrzeby mogło dzwonić do jednego z kilku zapisanych w bazie numerów. Smartwatch to doskonały pomysł, jeśli uważasz, że dziecko jest jeszcze zbyt małe na drogi telefon i chcesz sprawdzić, czy będzie umiało zajmować się smartwatchem. Koszt jest niewielki, a sprzęt daje sporo możliwości.

Opaski dla sportowców

Opaska sportowa to natomiast gadżet przydatny szczególnie podczas monitorowania aktywności i planowania treningów. Śledzenie postępów w ćwiczeniach zachęca do utrzymywania dobrej formy i wysiłku fizycznego, by poprawić swoje statystyki. Choć smartband wyglądem przypomina standardowy smartwatch, to wyposażono go w odmienne funkcje. Rejestrowanie przebytego dystansu, spalonych kalorii i liczby zrobionych kroków oraz tętna pozwolą określić, czy trening przynosi należyte efekty. Mając do dyspozycji szczegółowe dane, łatwiej będzie korygować plan treningowy.

Zegarek sportowy to doskonały prezent świąteczny dla kogoś, kogo noworocznym postanowieniem jest zrzucenie kilku kilogramów. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają rozpoznanie każdego typu ćwiczeń i zapisywania terminów treningów w kalendarzu. Wbudowany monitor snu pozwala na dokładną analizę czasu spoczynku z podziałem na fazy. Wbudowany budzik wyśle łagodne wibracje w momencie, który będzie najodpowiedniejszy do wstania z łóżka. Dzięki temu poranki będą o wiele lżejsze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)