Trwa ładowanie...
d3nh1l5

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [23.08.2019 r.]

W PKP 12 nowych pociągów za ponad miliard zł, czy krzyż na Giewoncie jest potrzebny, co zrobić z telefonem w trakcie burzy, pożary w Amazonii. Oto podsumowanie najważniejszych informacji dnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Groźne burze nad Tatrami.
Groźne burze nad Tatrami. (Fotolia)
d3nh1l5

W PKP 12 nowych pociągów za ponad miliard zł

Ponad miliard zł warty jest nowy kontrakt PKP Intercity na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) typu FLIRT. Składy mają być nowoczesne i wygodne dla pasażerów.

Dyskusja na temat usunięcia krzyża z Giewontu

W wyniku uderzenie pioruna na Giewoncie śmierć poniosły cztery osoby. Najprawdopodobniej ładunek elektryczny trafił w krzyż, a następnie "przeszedł" po łańcuchach. Internauci uważają, że bez krzyża nie byłoby tragedii. Na pytania odpowiada fizyk Tomasz Rożek.

Ekspert radzi, co zrobić z telefonem w czasie burzy

Gdy zbliża się burza, będąc w plenerze, wielu ludzi błyskawicznie wyłącza telefon komórkowy. O zasadność wyłączania urządzenia w czasie burzy spytaliśmy dr Jana Olejniczaka, emerytowanego wykładowcę Uniwersytetu Łódzkiego.

Pożary w Amazonii. Prezydent twierdzi, że nie ma środków na walkę z żywiołem

Ogromne pożary w Amazonii cały czas nie zostały zatrzymane. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro stwierdził, że rząd nie ma środków finansowych na walkę z żywiołem. Za wywołanie pożarów wini organizacje pozarządowe.

d3nh1l5

Podziel się opinią

Share
d3nh1l5
d3nh1l5
Więcej tematów