Trwa ładowanie...
d35gs2b

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [06.08.2019]

Elon Musk będzie kopał tunele w Chinach, Putin straszy rakietami, a Radio Maryja znika i wraca na YouTube. Oto najważniejsze informacje ze świata technologii 6 sierpnia 2019
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk zapowiedział rozpoczęcie działalności w Chinach
Elon Musk zapowiedział rozpoczęcie działalności w Chinach (East News, Fot: Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
d35gs2b

Elon Musk zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu może otworzyć filię swojej firmy kopiącej tunele The Boring Company w Chinach. Musk będzie m.in. kopał tunele pod wodą.

Putin straszy nowymi rakietami

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczony zaczną budować nowe rakiety nuklearne, to Rosja zrobi to samo. To efekt wycofania się USA z traktatu INF, który zabraniał krajom produkcji i posiadania rakiet o zasiegi do 5500 km. Stany Zjednoczone wycofały się z traktatu bo uważają, że Rosja i tak go nie przestrzegała.

Siódme urodziny łazika Curiosity

Marsjański łazik Curiosty obchodzi 7 rocznicę lądowania na czerwonej planecie. Misja łazika była zaplanowana na 2 lata, ale jeśli nie zaliczy poważnej awarii, to jego bateria może pracować nawet 15 lat.

d35gs2b

Mózg sterowany smartfonem

Naukowcy opracowali sposób na kontrolę mózgu smartfonem. Implant zamonowany w myszy laboratoryjnej może stymulować neurony światłem i chemikaliami.

Radio Maryja znika i wraca na YouTube

Film z homilją abpa Marka Jędraszewskiego, który pojawił się na kanale Radia Maryja został zablokowany przez YouTube z powodu szerzenia nienawiści.Po dość krótkim czasie i nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych film został przywrócony, a decyzja o jego zablokowaniu została uznana ze błędną.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d35gs2b

d35gs2b
d35gs2b