Składanie wniosków na e-biznes tylko przez internet

Składanie wniosków na e‑biznes tylko przez internet

Składanie wniosków na e-biznes tylko przez internet
11.03.2010 13:14, aktualizacja: 11.03.2010 13:36

Tylko przez internet będą składali wnioski przedsiębiorcy ubiegający się o
unijne dofinansowanie e-biznesu - poinformowało w czwartek MSWiA. O przyznaniu dotacji ma decydować m.in. jego jakość, innowacyjność, a nie data złożenia wniosku.

Jak podało MSWiA, od nowego naboru wniosków na dofinansowanie e-usług w ramach programu Innowacyjna Gospodarka na ten rok zmieniają się kryteria i procedura ich składania. Dotacje otrzymają najwyżej ocenione projekty. Data złożenia wniosku nie będzie miała wpływu na przyznanie dofinansowania. Zmiany wynikają z zaleceń unijnych.

"Przedsiębiorcy nie będą musieli już osobiście dostarczać dokumentów i oczekiwać w kolejkach. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko przez internet. O tym czy projekt zostanie zakwalifikowany zadecyduje jego jakość, innowacyjność i efektywność ekonomiczna" - napisano.

Obraz
© (fot. PAP / Paweł Supernak)

W ramach konkursu przedsiębiorca złoży tylko jeden wniosek o dotację. Ponadto wprowadzone zostaną również nowe kryteria oceny merytorycznej. Mają one umożliwić stworzenie jednoznacznego rankingu najlepszych projektów. Wnioski przedsiębiorców nie będą mogły zająć pozycji ex aequo.

Resort przypomniał, że zwiększono o 10. mln złotych pierwotną kwotę dotacji (135 mln złotych) na konkurs ogłoszony w październiku 2009 roku. Po zwiększeniu puli przedsiębiorcy mogli w sumie uzyskać 235 mln złotych dofinansowania. Nie ma możliwości dalszego zwiększenia kwoty dotacji w ramach naboru z października 2009 roku. Program powinien być zrealizowany do 2013 roku.

W poniedziałek ruszyła kolejna tura składania wniosków o dotacje z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Tym razem można się ubiegać o dotacje na przygotowanie przez kilka firm wspólnego, innowacyjnego produktu oraz wprowadzenie go na rynek. PARP podaje, że wnioski można składać do 31 sierpnia - chyba że zainteresowanie będzie tak duże, że budżet wyczerpie się wcześniej.

Jak informowały media, zainteresowani ustawiali się w kolejce od tygodnia; w dniu przyjmowania wniosków doszło do przepychanek.

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak zapewniała wówczas, że przy przyznawaniu unijnych dotacji liczy się przede wszystkim ocena merytoryczna. Dodała jednak, że jeżeli budżet jest ograniczony - a zawsze jest ograniczony - to liczy się też termin składania wniosków. Prezes zapowiedziała, że od kwietnia wnioski będzie trzeba składać przez internet.

MSWiA jest instytucją pośredniczącą dla Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Rolę instytucji zarządzającej pełni Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)