Serial ATA 6 Gb/s już niedługo na rynku

Serial ATA 6 Gb/s już niedługo na rynku
Źródło zdjęć: © IDG

07.01.2009 23:02, aktual.: 08.01.2009 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Conrad Maxwell, odpowiedzialny za marketing organizacji zajmującej się standardem SATA poinformował, że jeszcze w tym roku pojawi się nowy, szybszy interfejs przeznaczony m.in. dla dysków twardych. Trzecia generacja standardu SATA pozwoli na wyraźne zwiększenie prędkości przesyłu danych.

W obecnej chwili dyski SATA są stosowane praktycznie w każdym nowym komputerze stacjonarnym i notebooku oraz w około 30. rozwiązań wykorzystywanych w biznesie. W nowej specyfikacji standardu SATA zwiększeniu ulegnie prędkość przesyłu danych: dzisiejsza prędkość wynosząca 3 gigabity na sekundę zostanie podwojona, do 6. Nowy standard będzie kompatybilny wstecz, a więc będzie współpracował z dyskami SATA pracującymi z prędkościami 1,5 oraz 3 gigabity na sekundę.

Obraz

Mowy interfejs SATA ma przewyższać swoimi możliwościami rozwiązania, które znajdziemy w interfejsie USB 3.0 oraz dyskach SSD.

Nowy interfejs SATA najpierw pojawi się w urządzeniach przeznaczonych do zastosowań biznesowych oraz w dyskach SSD. Z czasem ma być on również wykorzystywany w komputerach stacjonarnych oraz notebookach.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)