Samsung szykuje własny system operacyjny

Samsung szykuje własny system operacyjny

Samsung szykuje własny system operacyjny
Źródło zdjęć: © SAmsung
16.11.2009 15:05, aktualizacja: 16.11.2009 15:42

Oprócz telefonów z własnościowym systemem operacyjnym w aktualnej ofercie Samsunga znajdziemy też smartfony, których pracę kontrolują Android, LiMo, Windows Mobile i Symbian OS. Już niebawem dojdzie kolejny: w pierwszym półroczu 2010 roku na rynek mają trafić pierwsze urządzenia z systemem bada. Słowo bada pochodzi z języka koreańskiego i oznacza ocean – ma to wyrażać bezmiar możliwości oprogramowania.

Platforma bada to także nowy interfejs użytkownika dla przyszłych smartfonów, który ma usprawnić obsługę aplikacji połączonych z Internetem. Samsung obiecuje wyjątkową łatwość programowania aplikacji i włączania usług –. szczegółowe informacje zostaną podane w dniu premiery nowego systemu, którą zapowiedziano na grudzień. System bada ma przynieść korzyści także operatorom sieciowym, a ponadto Samsung chce otworzyć sklep z aplikacjami opracowanymi pod jej kątem.

Obraz
© (fot. Samsung)

Jednym z głównych atutów platformy bada ma być jej otwartość. W tej chwili strona projektu zawiera niewiele informacji na ten temat, a witryna dla programistów zostanie uruchomiona dopiero w grudniu. Samsung chce przyciągnąć twórców aplikacji nie tylko odpowiednim środowiskiem programistycznym, ale także blogiem, pomocą techniczną i konferencjami. Na razie nie wiadomo, czy Koreańczycy nadal będą sprzedawać telefony z dotychczasowym systemem operacyjnym.

Don Joo Lee, wiceprezes Samsunga, napomknął w wywiadzie dla tajwańskiego serwisu informacyjnego Digitimes, że w przyszłości Koreańczycy zaprzestaną produkcji smartfonów z systemem Symbian OS. Jednak w rozmowie z heise online dział prasowy niemieckiego przedstawicielstwa Samsunga potwierdził informację, że koncern w dalszym ciągu zamierza współuczestniczyć w rozwoju tej platformy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)