Samsung kontratakuje - pozywa Apple'a za 10 patentów

Samsung kontratakuje - pozywa Apple'a za 10 patentów22.04.2011 14:04
Samsung kontratakuje - pozywa Apple'a za 10 patentów

Wojna rozpoczęła się na dobre. Po pozwie ze strony Apple'a, Samsung odpowiada tym samym. Oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów.

*Wojna rozpoczęła się na dobre. Po pozwie ze strony Apple'a, Samsung odpowiada tym samym. Oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów. *

Zaczynając od początku, najpierw Apple pozwało Samsunga za naruszenie patentów oraz generalnie kopiowanie ich produktów. Koreański producent natychmiast obiecał, że będzie się bronić i to aktywnie. Jak obiecał, tak i zrobił. Do sądu właśnie wpłynął pozew, w którym Samsung oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 1. patentów.

288771621152700563
Źródło zdjęć: © Tym razem to Samsung atakuje (fot. via Chip.pl)

Co ciekawe, koreański producent stara się unikać amerykańskiego rynku - pozwy złożył bowiem w swoim rodzimym Seulu (5 naruszeń), niemieckim Monachium (3 naruszenia) oraz japońskim Tokio (2 naruszenia). Jak na razie koreański producent nie podaje szczegółów na temat rodzaju patentów, które Apple miało naruszyć, a firma z Cupertino wstrzymuje się z komentarzem do tej sytuacji.

Przypomnijmy, że w tle tej sądowej batalii są wielomilionowe zamówienia, które Apple składa u Samsunga na części do swoich produktów. Ciekawi zatem jesteśmy, czy poróżnienie wśród jednych z największych producentów sprzętu nie będzie miało wpływu na przykład na premierę nowej generacji iPhone'a?!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)