Samsung kontratakuje - pozywa Apple'a za 10 patentów

Samsung kontratakuje - pozywa Apple'a za 10 patentów

22.04.2011 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna rozpoczęła się na dobre. Po pozwie ze strony Apple'a, Samsung odpowiada tym samym. Oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów.

*Wojna rozpoczęła się na dobre. Po pozwie ze strony Apple'a, Samsung odpowiada tym samym. Oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów. *

Zaczynając od początku, najpierw Apple pozwało Samsunga za naruszenie patentów oraz generalnie kopiowanie ich produktów. Koreański producent natychmiast obiecał, że będzie się bronić i to aktywnie. Jak obiecał, tak i zrobił. Do sądu właśnie wpłynął pozew, w którym Samsung oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 1. patentów.

Obraz
© Tym razem to Samsung atakuje (fot. via Chip.pl)

Co ciekawe, koreański producent stara się unikać amerykańskiego rynku - pozwy złożył bowiem w swoim rodzimym Seulu (5 naruszeń), niemieckim Monachium (3 naruszenia) oraz japońskim Tokio (2 naruszenia). Jak na razie koreański producent nie podaje szczegółów na temat rodzaju patentów, które Apple miało naruszyć, a firma z Cupertino wstrzymuje się z komentarzem do tej sytuacji.

Przypomnijmy, że w tle tej sądowej batalii są wielomilionowe zamówienia, które Apple składa u Samsunga na części do swoich produktów. Ciekawi zatem jesteśmy, czy poróżnienie wśród jednych z największych producentów sprzętu nie będzie miało wpływu na przykład na premierę nowej generacji iPhone'a?!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)