SageGlass - okna, które przyciemnisz przy pomocy smartfona

SageGlass - okna, które przyciemnisz przy pomocy smartfona

SageGlass - okna, które przyciemnisz przy pomocy smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.11.2013 13:19

Firma Sage jest pierwszym na świecie producentem elektrochromatycznego szkła, które jest nie tylko całkowicie samowystarczalne, ale też umożliwia bezprzewodową kontrolę przy pomocy iPada (niedługo także smartfonów z iOS i Androidem). Działanie szkła oparte jest na wykorzystaniu elektrochromatycznych materiałów, które zmieniają swoje optyczne właściwości na skutek działania pola elektrycznego.

Inteligentne okna, które automatycznie dopasują stopień natężenia światła do najbardziej optymalnych wartości.

Firma Sage jest pierwszym na świecie producentem elektrochromatycznego szkła, które jest nie tylko całkowicie samowystarczalne, ale też umożliwia bezprzewodową kontrolę przy pomocy iPada (niedługo także smartfonów z iOS i Androidem). Działanie szkła oparte jest na wykorzystaniu elektrochromatycznych materiałów, które zmieniają swoje optyczne właściwości na skutek działania pola elektrycznego. Zmieniając pole elektryczne szkła przy pomocy kontrolerów mechanicznych umieszczanych przy oknach lub przy pomocy bezprzewodowej aplikacji będziemy w stanie wpłynąć na jego przejrzystość.

Zaletą tej technologii jest fakt, że nie potrzebuje ona dodatkowego zasilania. Na szkle znajduje się cienka warstwa fotoogniw, która zbiera energię ze słońca i magazynuje w zapasowej baterii. SageGlass może działać automatycznie - dopasowując przyciemnienie do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych lub zdalnie. Szkło znalazło już swoje zastosowanie w wielu budynkach użyteczności publicznej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by technologię wykorzystać także w domach i mieszkaniach.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "SageGlass - okna, które przyciemnisz przy pomocy smartfona"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)