S3 Graphics - energooszczędny procesor grafiki

S3 Graphics - energooszczędny procesor grafiki

S3 Graphics - energooszczędny procesor grafiki
Źródło zdjęć: © VIA
22.04.2008 18:30, aktualizacja: 23.04.2008 09:03

Podczas odbywających się w kwietniu targów Embedded Systems Conference ( McEnery Convention Center w San Jose ), firma S3 Graphics zaprezentowała nowy energooszczędny procesor grafiki dla systemów wbudowanych.

Jak podała firma, procesor graficzny 4300E łączy najnowsze osiągnięcia w zakresie odtwarzania wideo HD, renderingu grafiki, obsługi różnych typów ekranów z nowymi funkcjami zarządzania energią i przeznaczony jest dla projektantów gier, cyfrowych tablic informacyjnych i innych multimedialnych aplikacji wbudowanych. Wyróżnia się wysokim w tej klasie wskaźnikiem wydajności do zużywanej energii - lepszym o 30% od produktów konkurencyjnych. To obecnie jedyny oddzielny, wysokowydajny procesor wideo HD i grafiki spełniający sztywne wymogi termiczne branży systemów wbudowanych. W zależności od wymogów produktu końcowego, projektanci mają do wyboru maksymalną energooszczędność lub najwyższą wydajność w obsłudze multimediów. Nowy procesor, produkowany w technologii 65nm obsługuje DirectX 10.1 i OpenGL 2.1 za pomocą najnowszej, programowanej, zunifikowanej architektury jednostek cieniujących, co umożliwia wizualizację realistycznych środowisk 3D. Wyposażony jest również w programowany silnik wideo z akceleracją mediów
w formatach H.264 ( MPEG-4 AVC ), VC-1, AVS, WMV-9 HD i MPEG-2 HD, a także najnowsze złącza dla wyświetlaczy: HDMI z HDCP, dwukanałowy LVDS, oraz podwójny DVI. 4300E ma podwójne przekaźniki DVI/HDMI z HDCP i dwukanałowe przekaźniki LVDS, umożliwiające podłączenie najnowszych standardowych i panoramicznych ekranów LCD, a także dwa analogowe przekaźniki RAMDAC, umożliwiające wyświetlanie na ekranach kineskopowych. Procesor obsługuje również niezależne obracanie obrazu ( 900, 1800, 2700 ) z akceleracją mediów 2D, 3D i HD. S3 Graphics 4300E jest w pełni kompatybilny z Windows XP, XPe, CE i posiada certyfikat WHQL dla Windows Vista SP1.

|

Obraz

|
| --- | "W odpowiedzi na szybko ewolujące zapotrzebowanie na coraz bardziej zaawansowane technologie multimedialne dla branży systemów wbudowanych, z dumą prezentujemy wysoce konkurencyjny produkt - procesor 4300E" - powiedział dr Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. "S3 Graphics oferuje dziś pełen asortyment produktów, które umożliwiają projektantom systemów realizację coraz bardziej zaawansowanych koncepcji."

S3 Graphics 4300E pojawi się obok istniejącej rodziny procesorów 2300E, poszerzając ofertę procesorów S3 przeznaczonych dla urządzeń wbudowanych. Wraz z wprowadzeniem nowego procesora, firma będzie oferować pełen zakres rozwiązań do zastosowania we wszelkiego typu systemach wbudowanych, z dostawami i wsparciem technicznym gwarantowanymi przez długi okres czasu. Pakiety SDK i HDK dla 2300E są już w ofercie, a wersje dla 4300E zaczną być udostępniane w czerwcu 2008.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)