Trwa ładowanie...
ycipk-23ob64

Rosyjscy miliarderzy zbudują statki kosmiczne. Planują podbój kosmosu

Miliarderzy z Rosji biorą przykład z Amerykanów. Wydają swoje pieniądze na podbój kosmosu. Zapowiada się fascynujący wyścig.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska rakieta Sojuz
Rosyjska rakieta Sojuz (Getty Images, Fot: Bill Ingalls/NASA)
ycipk-23ob64

Rosyjski Miliarder Jurij Milner jest pomysłodawcą programu Breakthrough Initiatives. Jego głównym celem jest poszukiwanie życia pozaziemskiego. W projekcie bierze udzuał sam Septhen Hawking.

Milner i Hawking chcą zbudować i wysłać sondy kosmiczne w okolice Alpha Centauri, gwiazdy, wokół której mogą istnieć planety podobne do Ziemi.

Rosyjski miliarder nie spoczął na laurach. Teraz rozpoczyna kolejny projekt, który ma na celu badanie naturalnego satelity Saturna. Enceladus cechuje się wyjątkowymi właściwościami. Potwierdzono na nim między innymi istnienie wody oraz temperatur, w których możliwe jest powstawanie życia.

ycipk-23ob64

Enceladusa badała sonda Cassini, do ostatnich dni swojej pracy. NASA wciąż jest zainteresowane badaniem księżyca i planuje wysłać kolejną sondę w latach 2020 - 2030. Milner pragnie uprzedzić amerykańską agencję. Tym samym, rozpoczyna się prawdziwy wyścig o kolonizację Enceladusa.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-23ob64

ycipk-23ob64
ycipk-23ob64