QNAP NMP‑1000 - multimedialny kombajn z nowymi funkcjami

QNAP NMP-1000 - multimedialny kombajn z nowymi funkcjami
Źródło zdjęć: © QNAP

03.12.2009 15:38, aktual.: 04.12.2009 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

QNAP NMP-1000 łączy funkcje sieciowego odtwarzacza multimedialnego oraz dysku sieciowego i umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych na domowym sprzęcie audio-wideo z zachowaniem bardzo dobrej jakości. Stanowi propozycję dla wszystkich miłośników cyfrowych mediów, którzy do tej pory stali przed dylematem, gdzie najlepiej składować swoje filmy, zdjęcia oraz muzykę, by były one dostępne dla wszystkich domowników i jednocześnie nie było problemów z ich odtwarzaniem. Teraz urządzenie QNAP NMP-1000 dostępne jest na polskim rynku w cenie 999 PLN brutto

Najnowsze oprogramowanie zainstalowane w NMP-100. wzbogaca urządzenie o wiele nowych funkcji oraz rozbudowuje dostępne możliwości. Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu otrzymujemy m.in. dostęp do najnowszych zapowiedzi filmowych przygotowywanych przez serwis firmy Apple i dostępnych w jakości HD. Co więcej, istnieje także możliwość słuchania tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata, nadających w systemie SHOUTcast. Oprogramowanie NMP-1000 posiada kilkaset predefiniowanych rozgłośni, można dodawać także własne i tworzyć wygodne listy z ulubionymi stacjami. Dostęp do Internetu otwiera kolejne możliwości - sprawdzanie na ekranie telewizora prognozy pogody dla wybranej lokalizacji, a także dostęp do mapy satelitarnej danego obszaru.

Obraz
© (fot. QNAP)

[

]( http://tanio.pl/szukaj.html?pole_dod_1=&pole_dod_2=&nazwa=QNAP+NMP-1000&set_log=0&sort=skd&cid=2469&cena_od=&cena_do= )

W nowym oprogramowaniu rozszerzone zostały możliwości wykorzystania takich serwisów, jak YouTube oraz Flickr. Pobieranie treści następuje teraz przez protokół http. Z serwisu Flickr pobierane są m.in. dokładne informacje o zdjęciach. W YouTube określić można także własne preferencje związane z lokalizacją.

Najnowsze oprogramowanie dla NMP-100. obsługuje teraz także nowe formaty plików, jak NRG oraz TP, a także pozwala tworzyć tzw. playlisty zawierające wybrane pliki w popularnych formatach. Zaimplementowano także odtwarzanie plików BDMV czyli formatu Blu-Ray wraz z pełną obsługą menu i wyborem języka i napisów oraz obsługę najnowszych kodeków filmowych np. ICY, H264 (poziom 5.1) oraz wielokanałowych plików WMV.

NMP-1000 w pełni obsługuje standard DLNA i wspiera obsługę HDMI 1.3. Urządzeniem steruje procesor Sigma Designs. Mimo iż udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, jego ogólna konfiguracja i obsługa jest bardzo prosta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)