Przycisk, który pomoże zaoszczędzić nieco energii

Przycisk, który pomoże zaoszczędzić nieco energii

Przycisk, który pomoże zaoszczędzić nieco energii
Źródło zdjęć: © usbfever.com
28.12.2009 00:22, aktualizacja: 28.12.2009 00:41

Instalacja tego urządzenia pozwoli na łatwiejsze, szybsze i częstsze przełączanie komputera w stan „uśpienia”. Dzięki niemu nasz PC stanie się również bardziej przyjazny środowisku...

W dzisiejszych czasach większość z nas ma w domu przynajmniej jeden komputer. Często zdarza się że posiadamy ich kilka, np. stacjonarny, przenośny, netbooka. Przeważnie działają one po kilka lub kilkanaście godzin na dobę, co przekłada się odpowiednio na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Współczesne komputery pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia energii bez utraty komfortu pracy –. odłączenie nieużywanych urządzeń oraz zmniejszenie szybkości działania komputera w czasie, gdy nie ma potrzeby wykorzystania wszystkich dostępnych zasobów. Przeważnie komputer już po kilkunastu minutach bezczynności automatycznie przechodzi w tzw. stan „uśpienia”. Oczywiście sami możemy go w taki stan przełączyć (wybierając odpowiednią funkcję systemu) – jest to nawet wskazane wtedy, gdy np. zamierzamy na dłuższy czas opuścić stanowisko pracy.

Jeśli jesteśmy zbyt leniwi możemy zainstalować specjalny gadżet USB, który za jednym naciśnięciem przycisku pomoże zaoszczędzić trochę energii elektrycznej i przyczyni się tym samym do obniżenia naszych rachunków. Producent zapewnia, że instalacja tego urządzenia pozwoli na łatwiejsze, szybsze, wygodniejsze i częstsze przełączanie komputera w stan „uśpienia”. Dzięki niemu nasz PC stanie się również bardziej przyjazny środowisku. Cena gadżetu wynosi niespełna 13 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)