Powstaje nowy symulator skoków spadochronowych i surfingu. To drugi taki obiekt w Europie

Powstaje nowy symulator skoków spadochronowych i surfingu. To drugi taki obiekt w Europie
19.09.2016 15:05
Powstaje nowy symulator skoków spadochronowych i surfingu. To drugi taki obiekt w Europie
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

W Gdańsku, niedaleko lotniska, powstanie całkiem spory obiekt. Mowa o symulatorze skoków spadochronowych oraz urządzeniu ze sztuczną falą dla surferów.

Za realizację tunelu aerodynamicznego w Gdańsku zabrała się spółka Amber Fly. _ - Właśnie sfinalizowaliśmy zakup działki o powierzchni 3,5 tys. m.kw. Przy założeniu, że zima nie będzie zbyt sroga, budowę zaczniemy w marcu. Po 9 miesiącach powinniśmy już zaczynać działalność pełną parą - _ powiedział portalowi trojmiasto.pl Marcin Strzelczyk, prezes spółki Amber Fly.

Obiekt prawdopodobnie zostanie nazwany "Amber Adventure", a prócz symulatora znajdzie się w nim także sztuczna fala dla surferów. Budowa ta będzie oparta na czeskiej technologii. Ma być także jednym z najcichszych budynków na świecie.

Za tubą, w której będą odbywać się loty, będzie możliwa swobodna rozmowa, co w żadnym innym podobnym tunelu nie jest możliwe. Ma to usprawnić kontakt między trenerem a osobami, które skorzystają z tunelu.

Podobny obiekt buduje w Katowicach firma Flyspot - operator tunelu aerodynamicznego w Warszawie. Jak zauważa radio Eska, istniejące obecnie tunele są tak popularne, że czas oczekiwania na swoją kolej może wynosić nawet 6 miesięcy.

Tunele aerodynamiczne już w Polsce są, nowością będzie sztuczna fala dla surferów. W Europie obecnie istnieje tylko jeden podobny obiekt. Gdański będzie drugi.

Za: trojmiasto.pl

_ ew _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)