Pogoda na dziś. Śliskie drogi i zamiecie śnieżne. IMGW wydaje ostrzeżenia

Pogoda na dziś. Śliskie drogi i zamiecie śnieżne. IMGW wydaje ostrzeżenia

Pogoda na dziś. Śliskie drogi i zamiecie śnieżne. IMGW wydaje ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © imgw
05.02.2020 09:04, aktualizacja: 05.02.2020 10:11

Pogoda w środę 5 lutego przyniesie sporo rozpogodzeń w przeważającej części kraju. Niskie temperatury i poranne opady przyczyniły się do oblodzeń na krajowych drogach. W związku z niebezpiecznymi warunkami dla kierowców IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Pogoda w Polsce będzie w środę słoneczna szczególnie w drugiej części dnia. Nie oznacza to jednak wysokich temperatur. Najcieplej będzie dzisiaj w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza, najchłodniej - na południu Polski. Mieszkańcy Podkarpacia, Małopolski i Śląska muszą być gotowi na lekkie przymrozki. W pozostałej części kraju od 1 do 3 st. C.

Niskie temperatury i poranne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem przyczyniły się do niezwykle niebezpiecznych warunków na krajowych drogach. Kierowcy w związku z oblodzeniami powinni zachować dziś szczególną ostrożność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomina o czujności za kierownicą, wydając ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 4 województw.

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego. Będą obowiązywać do godziny 10:00.

Intensywne opady śniegu na południu kraju

Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami śniegu na południu Polski. W związku z zamieciami śnieżnymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 10:00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)