Trwa ładowanie...
d2in2h7

Pogoda na 25 sierpnia. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online

Pogoda 25 sierpnia w większości kraju zapowiada się deszczowo i wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia na najbliższe dni. Bądź na bieżąco z informacjami pogodowymi i śledź radar burzowy online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Polsce. Prognoza zagrożeń IMGW. Bądź na bieżąco i śledź radar burzowy online
Pogoda w Polsce. Prognoza zagrożeń IMGW. Bądź na bieżąco i śledź radar burzowy online (Windy.com)
d2in2h7

Pogoda we wtorek 25 sierpnia z pewnością nie będzie przypominać tej, jaka rozpieszczała mieszkańców Polski jeszcze kilka dni temu. Słonecznie będzie dziś tylko w województwach: śląskim, lubuskim i wielkopolskim. W pozostałych rejonach kraju synoptycy przewidują deszcz, któremu po południu mogą towarzyszyć burze. Miejscami spadnie do 15 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Meteorolodzy ostrzegają również przed wiatrem, którego porywy osiągną prędkość nawet do 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał we wtorek żadnych ostrzeżeń, jednak bardzo możliwe, że już jutro alarmem pierwszego stopnia zostanie objęta prawie cała Polska. Synoptycy planują wydać alerty dla województw: mazowieckiego, lubuskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, podlaskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z prognozy zagrożeń IMGW na czwartek wynika, że w związku z możliwym pojawieniem się silnego wiatru, meteorolodzy mogą wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

d2in2h7

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Radar burzowy online

W związku z dynamiczną sytuacją pogodową w Polsce, synoptycy IMGW zachęcają do śledzenia komunikatów. Aby być na bieżąco, warto monitorować radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić między innymi:

O pozostałych aplikacjach pogodowych, dzięki którym z pewnością nie dacie zaskoczyć się opadom deszczu i burzom, przeczytacie w tym artykule.

d2in2h7

Podziel się opinią

Share
d2in2h7
d2in2h7
Więcej tematów